Uprawy ekologiczne Uprawy ekologiczne
Vademecum Nowoczesnego Rolnika

Szukaj informacji o uprawach:
Login:
Hasło:
Jeśli nie posiadasz konta
Zarejestruj się
Artykuły na temat:
Uprawa Ziemniaka
Uprawa Kapusty
Uprawa Marchwi
Uprawa Cebuli
Uprawa Papryki (w gruncie i pod osłonami)
Uprawa Pomidora
Uprawa Ogórka
Uprawa Buraka ćwikłowego
Uprawa Buraka cukrowego
Uprawa Kukurydzy
Uprawa Żyta
Uprawa Pszenicy
Uprawa Owsa
Uprawa Jęczmienia jarego
Rośliny oleiste
Uprawa Roślin Jagodowych
Rośliny włókniste
Uprawa Gryki
Uprawa Gorczycy
Siatki na ptaki - ochrona ogrodów i sadów
Środki ochrony roślin
Ograniczenie chorób
Ograniczenie szkodników
Rośliny odporne na szkodniki
Siew i zabiegi pielęgnacyjne
Osłanianie upraw
Naturalny wróg
Substancje odstraszające, wabiki
Pułapki i odstraszacze
Rośliny odstraszajace szkodniki
Ograniczenie chwastów
Substancje biologiczne
Aspekty ekonomiczne
Ekologiczne uprawy roślin sadowniczych
Jak założyć gospodarstwo ekologiczne
Zasady Produkcji Ekologicznej
Zabazpieczenia przed kretami
Nawadnianie i melioracja
Szkody łowieckie w uprawach
Ostatnio dodane komentarze:
Artykuł: Uprawa Pomidora
Dzieki za informacje o zasilaniu pomidorków, ale po tych deszczach mam problem moje 4 pomidory zaczely wiednac. Czy mogę cos zrobić zal mi patrzeć na nie. Czy to choroba czy spowodowane deszczem. W namiocie oliowym jest bardzo mokro jakby wody gruntowe
tola 2013-06-30 08:01:36
Artykuł: Uprawa Pomidora
Witam .KAZ Pomidor to sama woda i pomidor jej potrzebuje .Podlewam ok 3 litrow na 1 pomidor prawie dziennie .Brak wody moze spowodowac opadanie kwiatow .Jezeli jest gleba bardzo wilgotna ze wzgledu na pogode to mozna ograniczyc podlewanie .Musisz
Andrzej 2013-06-28 11:18:08
Artykuł: Choroby pomidorów
Witam! Mam także problem ale widzę, że nikt nie odpisuje jak się go pozbyć. Na górnych partiach pomidorów (ostatnie gałązki) młode listki nagle zaczęły się skręcać a dziś po kilku dniach pojawiły się ich brązowe końcówki. Nie wiem co to może być.
marta 2013-05-31 21:20:58
Artykuł: Uprawa Pomidora
Witam! Pierwsze moje pomidory wychodowane na porapecie posadziłem 15 kwietnia do szklarenki.Były i tak juz za bardzo wybyjałe ze wzgledu na brak słońca .Udało mi sie wychodowac 18 sztuk .6 malinowych 4 luna reszta to słonka .Po niedzieli jade dokupic
Andrzej 2013-04-21 09:57:16
Artykuł: Uprawa Pomidora
Ja też od ok.6 lat uprawiam pomidorki Słonka pod folią ok. 70 szt. i w polu. Są w uprawie b. wdzięczne i przy średnim zainteresowaniu b. dobrze plonują.W ub.roku po raz pierwszy wsadziłam też Rambozo. Jestem nim zachwycona bo nie chorują w ogóle, owoce
Asia P. 2013-04-05 14:23:10
Informacje dodatkowe
Regulamin

Rośliny odstraszajace szkodniki

     Wspólny siew, lub sadzenie dwóch, a niekiedy nawet więcej gatunków roślin w celu osiągnięcia dodatkowych korzyści ma długą tradycję w rolnictwie. Najbardziej korzystne dla ochrony roślin są:
  • Uprawy pułapkowe. Czasami gatunek sąsiadującej rośliny wybierany jest ze względu na swoją większą atrakcyjność dla szkodników, przez co służy do odciągnięcia ich od ataku na bardziej wrażliwą uprawę główną.
  • Biochemiczna supresja szkodników. Niektóre rośliny wydzielają poprzez korzenie, lub organy nadziemne substancje chemiczne, które osłabiają rozwój, lub odstraszają szkodniki, chroniąc w ten sposób rośliny sąsiadujące.
  • Przestrzenne interakcje roślin. Niektóre wysokie, światłożądne rośliny uprawne mogą być wysiewane wspólnie z gatunkami niskimi, cienioznośnymi, dając w ten sposób wyższy, ogólny plon z powierzchni uprawowej, a ponadto zmniejszenie stopnia opanowania roślin przez szkodniki.
  • Korzystne środowiska dla pożytecznych organizmów. Tworzenie środowisk zwanych często refugiami, w których obok uprawy głównej wysiewane są również gatunki produkujące dużą ilość nektaru i pyłku jest przykładem kolejnej kategorii interakcji zachodzącej w równoczesnej uprawie kilku gatunków roślin. Główną korzyścią tutaj jest dostarczanie przez niektóre, towarzyszące gatunki roślin środowiska pożądanego przez pożyteczne owady i inne stawonogi.
  • Zwiększenie bezpieczeństwa uprawy poprzez zwiększenie różnorodności plonów. Równoczesna uprawa większej różnorodności roślin zwiększa bezpieczeństwo rolnika. Jeśli szkodniki, lub niekorzystne warunki atmosferyczne obniżają, lub całkowicie niszczą jeden z uprawianych gatunków, lub odmian roślin, pozostałe mogą nadal zapewnić pewien plon.
Żródło:
Komentarze (0)
Brak komentarzy do tego artykułu

Dodaj nowy wątek

Temat:
Treść:
Autor: Napisz wynik działania: 3minusplus 9 =
Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteś robotem :)
Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!

Reklama
Agrowłókniny rabatka.pl
Siatki przeciw ptakom rabatka.pl

Ogrodzenia elektryczne Chapron