Uprawy ekologiczne Uprawy ekologiczne
Vademecum Nowoczesnego Rolnika

Szukaj informacji o uprawach:
Login:
Hasło:
Jeśli nie posiadasz konta
Zarejestruj się
Artykuły na temat:
Uprawa Ziemniaka
Uprawa Kapusty
Uprawa Marchwi
Uprawa Cebuli
Uprawa Papryki (w gruncie i pod osłonami)
Uprawa Pomidora
Uprawa Ogórka
Uprawa Buraka ćwikłowego
Uprawa Buraka cukrowego
Uprawa Kukurydzy
Uprawa Żyta
Uprawa Pszenicy
Uprawa Owsa
Uprawa Jęczmienia jarego
Rośliny oleiste
Uprawa Roślin Jagodowych
Rośliny włókniste
Uprawa Gryki
Uprawa Gorczycy
Siatki na ptaki - ochrona ogrodów i sadów
Środki ochrony roślin
Ekologiczne uprawy roślin sadowniczych
Jak założyć gospodarstwo ekologiczne
Zasady Produkcji Ekologicznej
Zabazpieczenia przed kretami
Nawadnianie i melioracja
Systemy nawadniania
Urządzenia melioracyjne
Konserwacja urządzeń nawadniających i melioracyjnych
Szkody łowieckie w uprawach
Ostatnio dodane komentarze:
Artykuł: Uprawa Pomidora
Dzieki za informacje o zasilaniu pomidorków, ale po tych deszczach mam problem moje 4 pomidory zaczely wiednac. Czy mogę cos zrobić zal mi patrzeć na nie. Czy to choroba czy spowodowane deszczem. W namiocie oliowym jest bardzo mokro jakby wody gruntowe
tola 2013-06-30 08:01:36
Artykuł: Uprawa Pomidora
Witam .KAZ Pomidor to sama woda i pomidor jej potrzebuje .Podlewam ok 3 litrow na 1 pomidor prawie dziennie .Brak wody moze spowodowac opadanie kwiatow .Jezeli jest gleba bardzo wilgotna ze wzgledu na pogode to mozna ograniczyc podlewanie .Musisz
Andrzej 2013-06-28 11:18:08
Artykuł: Choroby pomidorów
Witam! Mam także problem ale widzę, że nikt nie odpisuje jak się go pozbyć. Na górnych partiach pomidorów (ostatnie gałązki) młode listki nagle zaczęły się skręcać a dziś po kilku dniach pojawiły się ich brązowe końcówki. Nie wiem co to może być.
marta 2013-05-31 21:20:58
Artykuł: Uprawa Pomidora
Witam! Pierwsze moje pomidory wychodowane na porapecie posadziłem 15 kwietnia do szklarenki.Były i tak juz za bardzo wybyjałe ze wzgledu na brak słońca .Udało mi sie wychodowac 18 sztuk .6 malinowych 4 luna reszta to słonka .Po niedzieli jade dokupic
Andrzej 2013-04-21 09:57:16
Artykuł: Uprawa Pomidora
Ja też od ok.6 lat uprawiam pomidorki Słonka pod folią ok. 70 szt. i w polu. Są w uprawie b. wdzięczne i przy średnim zainteresowaniu b. dobrze plonują.W ub.roku po raz pierwszy wsadziłam też Rambozo. Jestem nim zachwycona bo nie chorują w ogóle, owoce
Asia P. 2013-04-05 14:23:10
Informacje dodatkowe
Regulamin

Nawadnianie i melioracja

Deszczowania obrotowa
     Gleby strukturalne, bardzo urodzajne, zaliczane do najwyższych klas bonitacyjnych, nie wymagają na ogół dodatkowych zabiegów w celu poprawienia ich stosunków powietrzno-wodnych. Gleb takich mamy jednak niewiele. Natomiast większość gleb polskich wymaga zmeliorowania. Celem melioracji wodnych gleby może być zarówno jej osuszenie, a więc obniżenie nadmiernie wysokiego poziomu wód gruntowych, jak i nawilgocenie przez podniesienie poziomu wód gruntowych, bądź nawodnienie specjalnymi urządzeniami, np. deszczowniami. Niektóre gleby mogą wymagać zarówno melioracji osuszających, np. odprowadzania nadmiaru wody na przedwiośniu, jak i melioracji nawadniających, niezbędnych w okresie suchego i upalnego lata.

Budowa rurociągu melioracyjnego
Zabiegi techniczne i rolnicze mające na celu poprawienie stosunków wilgotnościowych i powietrznych w glebie nazywamy melioracjami wodnymi.
     Najprostsze melioracje wodne polegają na odprowadzeniu nadmiaru wody z gleby za pomocą rowów czy sączków drenarskich, dzięki czemu poprawia się zaopatrzenie korzeni roślin w tlen. Natomiast znacznie trudniejsze i kosztowniejsze jest dostarczenie roślinom wody w okresie jej braku w glebie, nawodnienie gleby wiąże się bowiem z koniecznością dysponowania dużymi ilościami właściwej wody oraz urządzeniami służącymi do jej rozprowadzania.

     Ze względu na znaczną wartość roślin ogrodniczych oraz duże ich zapotrzebowanie na wodę (zwłaszcza warzyw i kwiatów), uważa się, że przy uprawie tych roślin nawadnianie jest w Polsce celowe i ekonomicznie uzasadnione. Dlatego też zagadnienie nawadniania, zwłaszcza za pomocą deszczowni, zostanie omówione szerzej w dziale systemy nawadniania.
Żródło:
Komentarze (0)
Brak komentarzy do tego artykułu

Dodaj nowy wątek

Temat:
Treść:
Autor: Napisz wynik działania: 5minusplus 2 =
Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteś robotem :)
Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!

Reklama
Agrowłókniny rabatka.pl
Siatki przeciw ptakom rabatka.pl

Ogrodzenia elektryczne Chapron