Uprawy ekologiczne Uprawy ekologiczne
Vademecum Nowoczesnego Rolnika

Szukaj informacji o uprawach:
Login:
Hasło:
Jeśli nie posiadasz konta
Zarejestruj się
Artykuły na temat:
Uprawa Ziemniaka
Uprawa Kapusty
Uprawa Marchwi
Uprawa Cebuli
Uprawa Papryki (w gruncie i pod osłonami)
Uprawa Pomidora
Uprawa Ogórka
Uprawa Buraka ćwikłowego
Uprawa Buraka cukrowego
Uprawa Kukurydzy
Uprawa Żyta
Uprawa Pszenicy
Pszenica Jara
Pszenica Ozima
Badanie siły kiełkowania nasion
Pomiar wilgotności zboża
Wilgotnościomierz do zboża
Uprawa Owsa
Uprawa Jęczmienia jarego
Rośliny oleiste
Uprawa Roślin Jagodowych
Rośliny włókniste
Uprawa Gryki
Uprawa Gorczycy
Siatki na ptaki - ochrona ogrodów i sadów
Środki ochrony roślin
Ekologiczne uprawy roślin sadowniczych
Jak założyć gospodarstwo ekologiczne
Zasady Produkcji Ekologicznej
Zabazpieczenia przed kretami
Nawadnianie i melioracja
Szkody łowieckie w uprawach
Ostatnio dodane komentarze:
Artykuł: Uprawa Pomidora
Dzieki za informacje o zasilaniu pomidorków, ale po tych deszczach mam problem moje 4 pomidory zaczely wiednac. Czy mogę cos zrobić zal mi patrzeć na nie. Czy to choroba czy spowodowane deszczem. W namiocie oliowym jest bardzo mokro jakby wody gruntowe
tola 2013-06-30 08:01:36
Artykuł: Uprawa Pomidora
Witam .KAZ Pomidor to sama woda i pomidor jej potrzebuje .Podlewam ok 3 litrow na 1 pomidor prawie dziennie .Brak wody moze spowodowac opadanie kwiatow .Jezeli jest gleba bardzo wilgotna ze wzgledu na pogode to mozna ograniczyc podlewanie .Musisz
Andrzej 2013-06-28 11:18:08
Artykuł: Choroby pomidorów
Witam! Mam także problem ale widzę, że nikt nie odpisuje jak się go pozbyć. Na górnych partiach pomidorów (ostatnie gałązki) młode listki nagle zaczęły się skręcać a dziś po kilku dniach pojawiły się ich brązowe końcówki. Nie wiem co to może być.
marta 2013-05-31 21:20:58
Artykuł: Uprawa Pomidora
Witam! Pierwsze moje pomidory wychodowane na porapecie posadziłem 15 kwietnia do szklarenki.Były i tak juz za bardzo wybyjałe ze wzgledu na brak słońca .Udało mi sie wychodowac 18 sztuk .6 malinowych 4 luna reszta to słonka .Po niedzieli jade dokupic
Andrzej 2013-04-21 09:57:16
Artykuł: Uprawa Pomidora
Ja też od ok.6 lat uprawiam pomidorki Słonka pod folią ok. 70 szt. i w polu. Są w uprawie b. wdzięczne i przy średnim zainteresowaniu b. dobrze plonują.W ub.roku po raz pierwszy wsadziłam też Rambozo. Jestem nim zachwycona bo nie chorują w ogóle, owoce
Asia P. 2013-04-05 14:23:10
Informacje dodatkowe
Regulamin

Pomiar wilgotności zboża

     Wraz z nadejściem terminu żniw zastanawaimy się jak najlepiej wybrać okres koszenia. Najlepiej mieć do dyspozycji dobrą prognozę pogody i zmierzyć wilgotność ziarna w klosie. Dlatego ważne jest by dysponować pewnym i dobry miernikiem do pomiaru wilgotności nasion i zbóż.

     Oferta wilgotnościomierzy na rynku jest coraz większa i warto na spokojnie wybrać model odpowiedni dla siebie. Jedną z firm zajmującą się dystrybucją tych urządzeń jest Me-scomp. Posiada ona w swojej ofercie mierniki wilgotności zbóż Wile. Są to modele: Wile 55, Wile 65 i Wile 66 produkowane przez Farmcomp. Mają one zdolność kompensacji temperatury ziarna gorącego do 60oC, a Wile 65 posiada również kompensację temperatury otoczenia, która niweluje wpływ temperatury otoczenia na wskazanie miernika. Wile 65 mierzy wilgotność ziaren i nasion, a po podłączeniu bagnetowej sondy W65l o długości 90 cm umożliwia pomiar temperatury dowolnej substancji. Posiada wytrzymałą metalową obudowę doskonale sprawdzającą się w trudnych warunkach. Obsługuje się go za pomocą dwóch przycisków, a czytelny wyświetlacz w języku polskim pomaga użytkownikowi wybrać rodzaj testowanego zboża oraz dokonać niezbędnych nastaw. Ponadto, z boku miernika umieszczono krótki przewodnik przypominający czynności, które należy przeprowadzić w celu wykonania pomiaru. Miernik Wile 65 umożliwia pomiar wilgotności następujących rodzajów zbóż: pszenica, pszenica Durum, jęczmień, jęczmień 6-rzędowy, żyto, pszenżyto, kukurydza, owies, owies nagi, rzepak, groch, fasola, łubin żółty, siemię lniane i słonecznik. Zakres pomiaru dla ziaren i nasion wynosi 8-35%, a dla nasion oleistych - od 5 do 25%. Do miernika Wile 66 jest dołączony młynek nierozgrzewający ziarna podczas mielenia.

     Duży asortyment omawianych urządzeń produkuje firma Dramiński. Jednym z jej produktów jest tester wilgotności ziarna GMM. Umożliwia on pomiar wilgotności ziarna w warunkach polowych i laboratoryjnych. Został zaprogramowany dla 40 rodzajów ziarna. Jest sprzedawany w wersji do ziarna oraz do mąki. Innym produktem firmy Dramiński jest miernik wilgotności ziarna z rozdrobnieniem próbki GrainMaster ((!MS). Aparat ten automatycznie oblicza średnią z trzech ostatnich pomiarów. Standardowo, jest ustawiony na 8 gatunków nasion, ale ma możliwość modyfikacji kalibracji.

     Bardzo szybkie i dokładne badanie można przeprowadzić za pomocą testera wilgotności ziarna GMM pro. Wykorzystują go zwłaszcza duzi producenci zbóż i rzepaku, firmy zajmujące się skupem i przechowywaniem ziarna oraz producenci . Natomiast GMDM służy do mierzenia wilgotności i gęstości ziarna. Odznacza się on wysoką precyzją działania.

     Doświadczenie w produkcji wilgotnośćiomierzy ma również firma Asonik. Jej urządzenia pomiarowe są tak skonstruowane, by gwarantować minimalny możliwy błąd powtarzalności wskazania (0,01). Przygotowanie ziarna do pomiaru jest pozbawione wszelkich możliwości zniekształcenia faktycznej zawartości wody. Badane jest w nich cale ziarno, ani nie mielone, ani nie miażdżone. Komora parowania jest tak skonstruowana tak, że współpracuje z lejkiem pojemnika zasypowego. Dzięki temu błąd zasypu przekładający się na procentową niedokładność zawartości wody jest mniejszy od błędu powtarzalności wskazania. Mierniki Asonik posiadają w każdym aparacie serii „10 000" -127 krzywych kalibracji, a z serii „6000' - 250. Ciekawostka jest również możliwość wzbogacenia mierników o nowe bądź inne krzywe kalibracji w dowolnym momencie użytkowania w wyniku przeprogramowania wewnętrznej pamięci miernika. Odbywa się to po przesłaniu urządzenia do firmy. Można też zrobić to samodzielnie za pomocą wbudowanego w urządzenie interfejsu przez program PC dostępny bezpłatnie na stronie internetowej firmy.

     Urządzenie oferowane przez firmę Poinelac mierzy wilgotność 16 różnych rodzajów całych ziaren oraz nasion. Posiada on wyświetlacz z dużymi cyframi oraz automatyczną kompensację temperatury. Zakres pomiaru wilgotności wynosi dla ziaren od 8 cło 35%, a dla oleistycli od 5 do 25%. Dokładność wyniku szacuje się na +/-5%. Obsługa odbywa się za pomocą jednego przycisku.

     Również firma Serafin oferuje wilgotnościomierze do ziarna. W jej ofercie znajdują się: Superpro, Farmpro, Superpoint, Farmpoint. W testerach Superpro i Farmpro ziarno jest rozdrobnione i ściśnięte podczas jednej operacji za pomocą śruby gniotąco-mlącej, co wraz z automatyczną kompensacją temperatury daje bardzo dokładny wynik pomiaru wilgotności. Superpoint. i Farmpoint są łatwymi w obsłudze urządzeniami i mogą być stosowane do pomiaru wilgotności nowych (niewystępujących w standardowym ustawieniu), nietypowych produktów. W ofercie tej firmy znajduje się również wagosuszarka halogenowa. Składa się ona z precyzyjnej wagi laboratoryjnej oraz połączonej z nią komory suszenia, zapewniającej stabilną temperaturę suszenia podczas pomiaru.

     Inną firmą posiadającą w swojej ofercie wilgotnościomierz jest Conbest. Produkt HE lite sprzedawany przez nią jest wytwarzany przez niemiecką firmę Pfeuf-fer. Aparat mierzy przewodność i temperaturę rozdrobnionej próbki zboża, a następnie - wylicza jego wilgotność. Próbka jest rozdrabniana i równocześnie homogenizowana na specjalnych tarczach mlących.
Żródło: Tygodnik rolniczy
Komentarze (1)
Autor: ~Wioleta     (2016-07-11,  12:46:46)      [odpowiedzi: 0]     (IP: 213.199.193.186)Odpowiedz
Temat:

blędny pomiar


Witam, jestem w posiadaniu wilgotnosciomierza zbóż, dokonuje on blędnego pomiaru ( zawsze jest róznica 2 jednostek miedzy pomiarem tym urzadzeniem a pomiarem w laboratorium skupu zbóż). Proszę o pomoc gdzie takie urządzenie można... [->]


Dodaj nowy wątek

Temat:
Treść:
Autor: Napisz wynik działania: 6minusplus 3 =
Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteś robotem :)
Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!

Reklama
Agrowłókniny rabatka.pl
Siatki przeciw ptakom rabatka.pl

Ogrodzenia elektryczne Chapron