Uprawy ekologiczne Uprawy ekologiczne
Vademecum Nowoczesnego Rolnika

Szukaj informacji o uprawach:
Login:
Hasło:
Jeśli nie posiadasz konta
Zarejestruj się
Artykuły na temat:
Uprawa Ziemniaka
Uprawa Kapusty
Uprawa Marchwi
Uprawa Cebuli
Uprawa Papryki (w gruncie i pod osłonami)
Uprawa Pomidora
Uprawa Ogórka
Uprawa Buraka ćwikłowego
Uprawa Buraka cukrowego
Uprawa Kukurydzy
Odmiany kukurydzy
Wymagania klimatyczne i glebowe
Uprawa roli
Nawożenie
Siew i zbiór kukurydzy
Choroby i szkodniki
Pielęgnowanie
Sposób na dziki w kukurydzy
Uprawa Żyta
Uprawa Pszenicy
Uprawa Owsa
Uprawa Jęczmienia jarego
Rośliny oleiste
Uprawa Roślin Jagodowych
Rośliny włókniste
Uprawa Gryki
Uprawa Gorczycy
Siatki na ptaki - ochrona ogrodów i sadów
Środki ochrony roślin
Ekologiczne uprawy roślin sadowniczych
Jak założyć gospodarstwo ekologiczne
Zasady Produkcji Ekologicznej
Zabazpieczenia przed kretami
Nawadnianie i melioracja
Szkody łowieckie w uprawach
Ostatnio dodane komentarze:
Artykuł: Uprawa Pomidora
Dzieki za informacje o zasilaniu pomidorków, ale po tych deszczach mam problem moje 4 pomidory zaczely wiednac. Czy mogę cos zrobić zal mi patrzeć na nie. Czy to choroba czy spowodowane deszczem. W namiocie oliowym jest bardzo mokro jakby wody gruntowe
tola 2013-06-30 08:01:36
Artykuł: Uprawa Pomidora
Witam .KAZ Pomidor to sama woda i pomidor jej potrzebuje .Podlewam ok 3 litrow na 1 pomidor prawie dziennie .Brak wody moze spowodowac opadanie kwiatow .Jezeli jest gleba bardzo wilgotna ze wzgledu na pogode to mozna ograniczyc podlewanie .Musisz
Andrzej 2013-06-28 11:18:08
Artykuł: Choroby pomidorów
Witam! Mam także problem ale widzę, że nikt nie odpisuje jak się go pozbyć. Na górnych partiach pomidorów (ostatnie gałązki) młode listki nagle zaczęły się skręcać a dziś po kilku dniach pojawiły się ich brązowe końcówki. Nie wiem co to może być.
marta 2013-05-31 21:20:58
Artykuł: Uprawa Pomidora
Witam! Pierwsze moje pomidory wychodowane na porapecie posadziłem 15 kwietnia do szklarenki.Były i tak juz za bardzo wybyjałe ze wzgledu na brak słońca .Udało mi sie wychodowac 18 sztuk .6 malinowych 4 luna reszta to słonka .Po niedzieli jade dokupic
Andrzej 2013-04-21 09:57:16
Artykuł: Uprawa Pomidora
Ja też od ok.6 lat uprawiam pomidorki Słonka pod folią ok. 70 szt. i w polu. Są w uprawie b. wdzięczne i przy średnim zainteresowaniu b. dobrze plonują.W ub.roku po raz pierwszy wsadziłam też Rambozo. Jestem nim zachwycona bo nie chorują w ogóle, owoce
Asia P. 2013-04-05 14:23:10
Informacje dodatkowe
Regulamin

Uprawa Kukurydzy

Kukurydza pasrewna
     W Polsce uprawia się kukurydzę przede wszystkim na kiszonkę i w mniejszym stopniu, na susz oraz na ziarno. Kukurydzę na kiszonkę i susz można uprawiać w całym kraju, z wyjątkiem terenów górskich i podgórskich. Natomiast na ziarno można ją uprawiać w rejonach południowych, dobierając mieszańce o stosunkowo krótkim okresie wegetacji, ponieważ mieszańce późniejsze w naszych warunkach klimatycznych najczęściej nie dojrzewają.

     Wartość pastewna kukurydzy jest dosyć wysoka, należy jednak pamiętać, że zawiera ona niewielkie ilości białka; w 1 kg świeżej masy roślin znajduje się go około 15 g. W przeciwieństwie do odmian pszenicy.

     Budowa i wzrost roślin kukurydzy

     Kukurydza ma wiązkowy system korzeniowy, sięgający do 2 m w głąb gleby. Korzenie przybyszowe mogą wyrastać również z nadziemnych węzłów łodygi tworząc tzw. korzenie wspierające lub powietrzne. Łodygę ma sztywną, grubą i wysoką, składającą się z węzłów i międzywęźli. Węzły i międzywęźla wypełnione są tkanką miękiszową. Z węzłów nadziemnych wyrastają liście. Są one bardzo długie i szerokie; długość liścia kukurydzy dochodzi do 1,5 m. Kukurydza na tej samej roślinie wytwarza oddzielnie kwiaty męskie i żeńskie. Na wierzchołku łodygi wyrasta wiecha kwiatostan męski. W kwiatach wiechy występują tylko pręciki. Kwiaty męskie kwitną wcześniej niż kwiaty żeńskie. W kątach liści wyrastają kolby, czyli kwiatostany żeńskie w kwiatach tych występują tylko słupki.
Liść kukurydzy może mieć długość nawet 1,5m
Liść kukurydzy może mieć długość nawet 1,5m
Kolby otaczają liście okrywowe. W czasie kwitnienia nad liśćmi okrywającymi kolby widoczna jest kępka cienkich nitek; są to znamiona słupków. Kwiaty kukurydzy są obcopylne, zapylane przez wiatr. Po zapyleniu i zapłodnieniu na osadce kolby rozwijają się ziarniaki, ułożone są rzędami. Ziarniaki kukurydzy mogą być żółte, białe lub czerwone, gładkie lub z wgłębieniem na wierzchołku ziarniaka. Wschody kukurydzy pojawiają się po upływie około 2 tygodni od siewu. Jeśli po siewie wystąpią chłody (temperatura powietrza będzie poniżej 10° to wschody będą znacznie opóźnione, a część nasion może nawet nie wykiełkować z powodu uszkodzenia przez choroby. Początkowy wzrost kukurydzy jest wolny i dopiero po wytworzeniu 6-7 liści rośliny rosną szybciej. Kwitnienie rozpoczyna się w 50-80 dni wschodach. Zbiór na kiszonkę można przeprowadzić w 110-130 dniu po wschodach, zależnie od odmiany.
Żródło:
Komentarze (4)
Autor: admin     (2009-10-21,  11:25:18)      [odpowiedzi: 3]
Temat:

Komentarze na temat: Uprawa Kukurydzy


Dyskusja użytkowników na temat: Uprawa Kukurydzy


Dodaj nowy wątek

Temat:
Treść:
Autor: Napisz wynik działania: 6minusplus 4 =
Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteś robotem :)
Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!

Reklama
Agrowłókniny rabatka.pl
Siatki przeciw ptakom rabatka.pl

Ogrodzenia elektryczne Chapron