Uprawy ekologiczne Uprawy ekologiczne
Vademecum Nowoczesnego Rolnika

Szukaj informacji o uprawach:
Login:
Hasło:
Jeśli nie posiadasz konta
Zarejestruj się
Artykuły na temat:
Uprawa Ziemniaka
Uprawa Kapusty
Uprawa Marchwi
Uprawa Cebuli
Uprawa Papryki (w gruncie i pod osłonami)
Uprawa Pomidora
Uprawa Ogórka
Uprawa Buraka ćwikłowego
Uprawa Buraka cukrowego
Uprawa Kukurydzy
Uprawa Żyta
Uprawa Pszenicy
Uprawa Owsa
Uprawa Jęczmienia jarego
Rośliny oleiste
Uprawa Roślin Jagodowych
Rośliny włókniste
Uprawa Gryki
Uprawa Gorczycy
Siatki na ptaki - ochrona ogrodów i sadów
Środki ochrony roślin
Ekologiczne uprawy roślin sadowniczych
Jak założyć gospodarstwo ekologiczne
Zasady Produkcji Ekologicznej
Uprawa roli metodami ekologicznymi
Płodozmian w gospodarstwie ekologicznym
Materiał siewny w uprawach ekologicznych
Ochrona roślin metodami ekologicznymi
Ochrona przed chwastami
Program rolnośrodowiskowy
Nawożenie roślin
Nawozy organiczne
Nawozy minerlane
Nawozy wapniowe
Nawozy magnezowe i magnezowo-wapienne
Nawozy azotowe
Nawozy fosforowe
Nawozy potasowe
Nawozy wieloskładnikowe
Mikronawozy
Dawkowanie nawozów
Zabazpieczenia przed kretami
Nawadnianie i melioracja
Szkody łowieckie w uprawach
Ostatnio dodane komentarze:
Artykuł: Uprawa Pomidora
Dzieki za informacje o zasilaniu pomidorków, ale po tych deszczach mam problem moje 4 pomidory zaczely wiednac. Czy mogę cos zrobić zal mi patrzeć na nie. Czy to choroba czy spowodowane deszczem. W namiocie oliowym jest bardzo mokro jakby wody gruntowe
tola 2013-06-30 08:01:36
Artykuł: Uprawa Pomidora
Witam .KAZ Pomidor to sama woda i pomidor jej potrzebuje .Podlewam ok 3 litrow na 1 pomidor prawie dziennie .Brak wody moze spowodowac opadanie kwiatow .Jezeli jest gleba bardzo wilgotna ze wzgledu na pogode to mozna ograniczyc podlewanie .Musisz
Andrzej 2013-06-28 11:18:08
Artykuł: Choroby pomidorów
Witam! Mam także problem ale widzę, że nikt nie odpisuje jak się go pozbyć. Na górnych partiach pomidorów (ostatnie gałązki) młode listki nagle zaczęły się skręcać a dziś po kilku dniach pojawiły się ich brązowe końcówki. Nie wiem co to może być.
marta 2013-05-31 21:20:58
Artykuł: Uprawa Pomidora
Witam! Pierwsze moje pomidory wychodowane na porapecie posadziłem 15 kwietnia do szklarenki.Były i tak juz za bardzo wybyjałe ze wzgledu na brak słońca .Udało mi sie wychodowac 18 sztuk .6 malinowych 4 luna reszta to słonka .Po niedzieli jade dokupic
Andrzej 2013-04-21 09:57:16
Artykuł: Uprawa Pomidora
Ja też od ok.6 lat uprawiam pomidorki Słonka pod folią ok. 70 szt. i w polu. Są w uprawie b. wdzięczne i przy średnim zainteresowaniu b. dobrze plonują.W ub.roku po raz pierwszy wsadziłam też Rambozo. Jestem nim zachwycona bo nie chorują w ogóle, owoce
Asia P. 2013-04-05 14:23:10
Informacje dodatkowe
Regulamin

Nawozy wapniowe

Nawóz wapniowy
     Ubytki wapnia następują na skutek wymywania go przez wody przesiąkające w głąb profilu glebowego oraz pobierania przez rośliny jako składnika pokarmowego. Wapń niezbędny jest również w glebie do neutralizowania zakwaszającego działania niektórych nawozów sztucznych. Stosowane w rolnictwie nawozy wapniowe zawierają wapń w formie tlenkowej, węglanowej i krzemianowej.
  • Nawóz wapniowy tlenkowy (wapno rolnicze palone) zawiera 80% lub 60% tlenku wapniowego (CaO). Jest szczególnie dobrym nawozem na gleby ciężkie i średnie ze względu na dużą aktywność. Należy go stosować na 2-4 ty godnie przed siewem nasion.
  • Wapno rolnicze mieszane, o zawartości 50% CaO, jest mieszaniną zmielonej skały wapiennej i wapna palonego, a zatem zawiera wapń w formie CaO i CaC03. Nadaje się przede wszystkim na gleby o średniej zwięzłości.
  • Nawóz wapniowy węglanowy zwyczajny (wapniak mielony rolniczy), o zawartości 45% CaO w formie węglanowej, nadaje się na wszystkie gleby, a zwłaszcza na gleby lekkie ze względu na łagodne działanie.
  • Nawóz wapniowy węglanowy posodowy (kreda posodowa) o zawartości 45% CaO w formie węglanowej, otrzymywany jest jako produkt uboczny w procesie produkcji sody. Nadaje się na wszystkie gleby, działa powoli, można go stosować również na krótko przed siewem roślin.
     Poza wymienionymi nawozami wapniowymi w handlu znajdują się też różne produkty odpadowe, jak wapno po celulozowe, wapno poflotacyjne, wapno łąkowe, kreda jeziorna, wapno defekacyjne i inne. Większość tych surowców wtórnych dostarczana jest jako nawozy wapniowe węglanowe z domieszką innych składników, często wartościowych w żywieniu roślin, Wapna te stosuje się tak jak inne nawozy wapniowe. Dawki nawozów wapniowych określane są przez okręgowe stacje chemiczno-rolnicze i mieszczą się one w granicach 1-4 t CaO na 1 ha. Wapnowanie gleb przeprowadza się co 4 lata. Nawozy wapniowe należy rozsiewać w czasie suchej pogody w lecie lub jesienią, a więc przed podorywką lub przed orką przedzimową. Konieczny jest równo mierny rozsiew i staranne wymieszanie nawozów z glebą.
Żródło:
Komentarze (0)
Brak komentarzy do tego artykułu

Dodaj nowy wątek

Temat:
Treść:
Autor: Napisz wynik działania: 6minusplus 6 =
Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteś robotem :)
Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!

Reklama
Agrowłókniny rabatka.pl
Siatki przeciw ptakom rabatka.pl

Ogrodzenia elektryczne Chapron