Uprawy ekologiczne Uprawy ekologiczne
Vademecum Nowoczesnego Rolnika

Szukaj informacji o uprawach:
Login:
Hasło:
Jeśli nie posiadasz konta
Zarejestruj się
Artykuły na temat:
Uprawa Ziemniaka
Uprawa Kapusty
Uprawa Marchwi
Uprawa Cebuli
Uprawa Papryki (w gruncie i pod osłonami)
Uprawa Pomidora
Uprawa Ogórka
Uprawa Buraka ćwikłowego
Uprawa Buraka cukrowego
Uprawa Kukurydzy
Uprawa Żyta
Uprawa Pszenicy
Uprawa Owsa
Uprawa Jęczmienia jarego
Rośliny oleiste
Uprawa Roślin Jagodowych
Rośliny włókniste
Uprawa Gryki
Uprawa Gorczycy
Siatki na ptaki - ochrona ogrodów i sadów
Środki ochrony roślin
Ekologiczne uprawy roślin sadowniczych
Jak założyć gospodarstwo ekologiczne
Zasady Produkcji Ekologicznej
Uprawa roli metodami ekologicznymi
Płodozmian w gospodarstwie ekologicznym
Materiał siewny w uprawach ekologicznych
Ochrona roślin metodami ekologicznymi
Ochrona przed chwastami
Program rolnośrodowiskowy
Nawożenie roślin
Nawozy organiczne
Nawozy minerlane
Nawozy wapniowe
Nawozy magnezowe i magnezowo-wapienne
Nawozy azotowe
Nawozy fosforowe
Nawozy potasowe
Nawozy wieloskładnikowe
Polifoska
Fosforan amonowy
Mikronawozy
Dawkowanie nawozów
Zabazpieczenia przed kretami
Nawadnianie i melioracja
Szkody łowieckie w uprawach
Ostatnio dodane komentarze:
Artykuł: Uprawa Pomidora
Dzieki za informacje o zasilaniu pomidorków, ale po tych deszczach mam problem moje 4 pomidory zaczely wiednac. Czy mogę cos zrobić zal mi patrzeć na nie. Czy to choroba czy spowodowane deszczem. W namiocie oliowym jest bardzo mokro jakby wody gruntowe
tola 2013-06-30 08:01:36
Artykuł: Uprawa Pomidora
Witam .KAZ Pomidor to sama woda i pomidor jej potrzebuje .Podlewam ok 3 litrow na 1 pomidor prawie dziennie .Brak wody moze spowodowac opadanie kwiatow .Jezeli jest gleba bardzo wilgotna ze wzgledu na pogode to mozna ograniczyc podlewanie .Musisz
Andrzej 2013-06-28 11:18:08
Artykuł: Choroby pomidorów
Witam! Mam także problem ale widzę, że nikt nie odpisuje jak się go pozbyć. Na górnych partiach pomidorów (ostatnie gałązki) młode listki nagle zaczęły się skręcać a dziś po kilku dniach pojawiły się ich brązowe końcówki. Nie wiem co to może być.
marta 2013-05-31 21:20:58
Artykuł: Uprawa Pomidora
Witam! Pierwsze moje pomidory wychodowane na porapecie posadziłem 15 kwietnia do szklarenki.Były i tak juz za bardzo wybyjałe ze wzgledu na brak słońca .Udało mi sie wychodowac 18 sztuk .6 malinowych 4 luna reszta to słonka .Po niedzieli jade dokupic
Andrzej 2013-04-21 09:57:16
Artykuł: Uprawa Pomidora
Ja też od ok.6 lat uprawiam pomidorki Słonka pod folią ok. 70 szt. i w polu. Są w uprawie b. wdzięczne i przy średnim zainteresowaniu b. dobrze plonują.W ub.roku po raz pierwszy wsadziłam też Rambozo. Jestem nim zachwycona bo nie chorują w ogóle, owoce
Asia P. 2013-04-05 14:23:10
Informacje dodatkowe
Regulamin

Nawozy wieloskładnikowe

     Nawozy te mogą zawierać dwa, trzy lub więcej składników pokarmowych roślin. Nowoczesne nawozy wieloskładnikowe dostarczane są w postaci granulowanej, o jednakowym składzie chemicznym poszczególnych granul, co jest ich dużą zaletą. Od wielu lat produkowane są w skali wielkotowarowej dwa nawozy wieloskładnikowe: fosforan amonowy i polifoska.
  • Fructus 1 zawiera 17,0% N, 8,5% P2O5, 17,0% K2O i 7,0%MgO. Przeznaczony jest głównie do nawożenia krzewów jagodowych i młodych drzew owocowych. Można go stosować również od warzywa i rośliny ozdobne wrażliwe a chlor.
  • Fructus 2 z podstawowych składników pokarmowych zawiera 13,5% N, 20,0% K2O, 0,5% MgO oraz pełny zestaw mikroelementów (B, Zn, Cu, Mn, Co). Nadaje się do nawożenia Irzew owocowych, krzewów jagodowych i ozdobnych oraz kwiatów i ważyw oraz kapustnych.
  • Mikro zawiera 10,2% N, 15,4% P2O5, 14,5 %K2O, 3,4% MgO oraz podstawowe mikroelementy. Jest szczególnie przydatny na glebach ubogich w mikroelementy.
  • Azofoska zawiera 13,6% N, 6,4% P2O5, 19,1% K2O, 4,5% MgO i 027% Fe oraz podstawowe mikroelementy. Przeznaczona jest głównie pod warzywa, rośliny warzywne i sadownicze.
  • Flora zawiera 8,2% N, 12,4% P2O5, 23,1% K2O, 4,9% MgO, 0,25% Fe oraz podstawowe mikroelementy. Przeznaczona jest głównie pod rośliny ozdobne. Stosuje się ją przedsiewnie i poglównie. Produkowana jest w postaci sypkiej z przeznaczeniem do uprawy polowej i w postaci tabletek do nawożenia roślin doniczkowych.
  • MIS-3 i MIS-4 składają się z części A i B. Część A zawiera makroelementy i jest różna dla każdej mieszanki, natomiast część B zawiera mikroelementy i jest jednakowa dla MIS-3 i MIS-4. Obydwie mieszanki przeznaczone są do zasilania roślin w inspektach i szklarniach. MIS-3 zalecana jest do stosowania wiosną i latem, a MIS-4 jesienią i zimą. Osobne pakowanie części B obu mieszanek pozwala na stosowanie tej części nawozu tylko wówczas, gdy nawożenie mikroelementami jest wskazane.
Żródło:
Komentarze (0)
Brak komentarzy do tego artykułu

Dodaj nowy wątek

Temat:
Treść:
Autor: Napisz wynik działania: 6minusplus 5 =
Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteś robotem :)
Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!

Reklama
Agrowłókniny rabatka.pl
Siatki przeciw ptakom rabatka.pl

Ogrodzenia elektryczne Chapron