Uprawy ekologiczne Uprawy ekologiczne
Vademecum Nowoczesnego Rolnika

Szukaj informacji o uprawach:
Login:
Hasło:
Jeśli nie posiadasz konta
Zarejestruj się
Artykuły na temat:
Uprawa Ziemniaka
Uprawa Kapusty
Uprawa Marchwi
Uprawa Cebuli
Uprawa Papryki (w gruncie i pod osłonami)
Uprawa Pomidora
Uprawa Ogórka
Uprawa Buraka ćwikłowego
Uprawa Buraka cukrowego
Uprawa Kukurydzy
Uprawa Żyta
Uprawa Pszenicy
Uprawa Owsa
Uprawa Jęczmienia jarego
Rośliny oleiste
Uprawa Roślin Jagodowych
Rośliny włókniste
Uprawa Gryki
Uprawa Gorczycy
Siatki na ptaki - ochrona ogrodów i sadów
Środki ochrony roślin
Ekologiczne uprawy roślin sadowniczych
Jak założyć gospodarstwo ekologiczne
Zasady Produkcji Ekologicznej
Uprawa roli metodami ekologicznymi
Płodozmian w gospodarstwie ekologicznym
Materiał siewny w uprawach ekologicznych
Ochrona roślin metodami ekologicznymi
Ochrona przed chwastami
Program rolnośrodowiskowy
Nawożenie roślin
Nawozy organiczne
Nawozy minerlane
Nawozy wapniowe
Nawozy magnezowe i magnezowo-wapienne
Nawozy azotowe
Nawozy fosforowe
Nawozy potasowe
Nawozy wieloskładnikowe
Mikronawozy
Dawkowanie nawozów
Zabazpieczenia przed kretami
Nawadnianie i melioracja
Szkody łowieckie w uprawach
Ostatnio dodane komentarze:
Artykuł: Uprawa Pomidora
Dzieki za informacje o zasilaniu pomidorków, ale po tych deszczach mam problem moje 4 pomidory zaczely wiednac. Czy mogę cos zrobić zal mi patrzeć na nie. Czy to choroba czy spowodowane deszczem. W namiocie oliowym jest bardzo mokro jakby wody gruntowe
tola 2013-06-30 08:01:36
Artykuł: Uprawa Pomidora
Witam .KAZ Pomidor to sama woda i pomidor jej potrzebuje .Podlewam ok 3 litrow na 1 pomidor prawie dziennie .Brak wody moze spowodowac opadanie kwiatow .Jezeli jest gleba bardzo wilgotna ze wzgledu na pogode to mozna ograniczyc podlewanie .Musisz
Andrzej 2013-06-28 11:18:08
Artykuł: Choroby pomidorów
Witam! Mam także problem ale widzę, że nikt nie odpisuje jak się go pozbyć. Na górnych partiach pomidorów (ostatnie gałązki) młode listki nagle zaczęły się skręcać a dziś po kilku dniach pojawiły się ich brązowe końcówki. Nie wiem co to może być.
marta 2013-05-31 21:20:58
Artykuł: Uprawa Pomidora
Witam! Pierwsze moje pomidory wychodowane na porapecie posadziłem 15 kwietnia do szklarenki.Były i tak juz za bardzo wybyjałe ze wzgledu na brak słońca .Udało mi sie wychodowac 18 sztuk .6 malinowych 4 luna reszta to słonka .Po niedzieli jade dokupic
Andrzej 2013-04-21 09:57:16
Artykuł: Uprawa Pomidora
Ja też od ok.6 lat uprawiam pomidorki Słonka pod folią ok. 70 szt. i w polu. Są w uprawie b. wdzięczne i przy średnim zainteresowaniu b. dobrze plonują.W ub.roku po raz pierwszy wsadziłam też Rambozo. Jestem nim zachwycona bo nie chorują w ogóle, owoce
Asia P. 2013-04-05 14:23:10
Informacje dodatkowe
Regulamin

Nawozy potasowe

     Różnią się między sobą procentową zawartością potasu. Są to głównie chlorek potasowy i siarczan potasowy, zwane solami potasowymi.
  • Chlorkowe sole potasowe (KCI) dostarczane rolnictwu zawierają 38-42%, 48-52%, 56-58% i 58-62% K2O. Sole potasowe są nawozami drobnokrystalicznymi lub grubokrystalicznymi. Znane są również sole potasowe ziarniste i granulowane, szczególnie nadające się do mieszania z superfosfatem granulowanym. Nawozy te dobrze przechowują się i można je łatwo rozsiewać. Sole potasowe są głównie nawozami przedsiewnymi, wymagają zmieszania z glebą. Nadają się prawie pod wszystkie rośliny uprawne, z wyjątkiem wrażliwych na chlor, jak ziemniak, tytoń, chmiel, drzewa owocowe, krzewy jagodowe, warzywa, rośliny ozdobne. Na plantacjach trwałych i na użytkach zielonych sole potasowe można stosować pogłównie. Jako łatwo rozpuszczalne w wodzie, sole te przenikają wraz z wodą w głąb gleby i udostępniane są tą drogą roślinom. Na glebach ciężkich i torfowych, oraz zlewnych i ubogich w wapń, bardziej wskazane jest stosowanie wysokoprocentowych soli potasowych, ponieważ sole niskoprocentowe zawierają domieszki wpływające niekorzystnie na właściwości fizyczne gleb.
  • Siarczan potasowy (K2SO4) zawiera 48-52% K20 i 17-18% S. Nie jest higroskopijny, nie zbryla się, jest więc wygodny do magazynowania i wysiewu. Siarczan potasowy stosuje się przed-siewnie, wymaga zmieszania z glebą. Zaleca się go szczególnie pod rośliny wrażliwe na obecność chloru w glebie (patrz nawozy potasowe chlorkowe).
  • Kainit jest rozdrobnioną kopaliną, zawierającą 12-16% K.,0. Wysoka zawartość chlorku sodowego (NaCI) w kainicie znacznie ogranicza możliwość stosowania go w dużych dawkach na gruntach ornych. Ma dobre właściwości fizykomechaniczne, a zatem nadaje się do rozsiewu mechanicznego. Kainit stosuje się przedsiewnie, wymaga zmieszania z glebą. Nadaje się pod większość roślin uprawnych, z wyjątkiem roślin ujemnie reagujących na obecność chloru. Na użytkach zielonych może być stosowany w dużych dawkach. Składniki zawarte w tym nawozie podnoszą jakość paszy. Na gruntach ornych kainit należy stosować w pierwszej kolejności na glebach lekkich, gdzie chlor ulega wymyciu. Na gleby ciężkie, torfowe i ubogie w wapń, kainit nie nadaje się.
Żródło:
Komentarze (0)
Brak komentarzy do tego artykułu

Dodaj nowy wątek

Temat:
Treść:
Autor: Napisz wynik działania: 2minusplus 5 =
Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteś robotem :)
Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!

Reklama
Agrowłókniny rabatka.pl
Siatki przeciw ptakom rabatka.pl

Ogrodzenia elektryczne Chapron