Uprawy ekologiczne Uprawy ekologiczne
Vademecum Nowoczesnego Rolnika

Szukaj informacji o uprawach:
Login:
Hasło:
Jeśli nie posiadasz konta
Zarejestruj się
Artykuły na temat:
Uprawa Ziemniaka
Uprawa Kapusty
Uprawa Marchwi
Uprawa Cebuli
Uprawa Papryki (w gruncie i pod osłonami)
Uprawa Pomidora
Uprawa Ogórka
Uprawa Buraka ćwikłowego
Uprawa Buraka cukrowego
Uprawa Kukurydzy
Uprawa Żyta
Uprawa Pszenicy
Uprawa Owsa
Uprawa Jęczmienia jarego
Rośliny oleiste
Uprawa Roślin Jagodowych
Rośliny włókniste
Len
Odmiany lnu
Uprawa lnu
Siew
Pielęgnacja
Zbiór
Choroby i szkodniki lnu
Konopia
Uprawa Gryki
Uprawa Gorczycy
Siatki na ptaki - ochrona ogrodów i sadów
Środki ochrony roślin
Ekologiczne uprawy roślin sadowniczych
Jak założyć gospodarstwo ekologiczne
Zasady Produkcji Ekologicznej
Zabazpieczenia przed kretami
Nawadnianie i melioracja
Szkody łowieckie w uprawach
Ostatnio dodane komentarze:
Artykuł: Uprawa Pomidora
Dzieki za informacje o zasilaniu pomidorków, ale po tych deszczach mam problem moje 4 pomidory zaczely wiednac. Czy mogę cos zrobić zal mi patrzeć na nie. Czy to choroba czy spowodowane deszczem. W namiocie oliowym jest bardzo mokro jakby wody gruntowe
tola 2013-06-30 08:01:36
Artykuł: Uprawa Pomidora
Witam .KAZ Pomidor to sama woda i pomidor jej potrzebuje .Podlewam ok 3 litrow na 1 pomidor prawie dziennie .Brak wody moze spowodowac opadanie kwiatow .Jezeli jest gleba bardzo wilgotna ze wzgledu na pogode to mozna ograniczyc podlewanie .Musisz
Andrzej 2013-06-28 11:18:08
Artykuł: Choroby pomidorów
Witam! Mam także problem ale widzę, że nikt nie odpisuje jak się go pozbyć. Na górnych partiach pomidorów (ostatnie gałązki) młode listki nagle zaczęły się skręcać a dziś po kilku dniach pojawiły się ich brązowe końcówki. Nie wiem co to może być.
marta 2013-05-31 21:20:58
Artykuł: Uprawa Pomidora
Witam! Pierwsze moje pomidory wychodowane na porapecie posadziłem 15 kwietnia do szklarenki.Były i tak juz za bardzo wybyjałe ze wzgledu na brak słońca .Udało mi sie wychodowac 18 sztuk .6 malinowych 4 luna reszta to słonka .Po niedzieli jade dokupic
Andrzej 2013-04-21 09:57:16
Artykuł: Uprawa Pomidora
Ja też od ok.6 lat uprawiam pomidorki Słonka pod folią ok. 70 szt. i w polu. Są w uprawie b. wdzięczne i przy średnim zainteresowaniu b. dobrze plonują.W ub.roku po raz pierwszy wsadziłam też Rambozo. Jestem nim zachwycona bo nie chorują w ogóle, owoce
Asia P. 2013-04-05 14:23:10
Informacje dodatkowe
Regulamin

Pielęgnacja

Len w czasie kwitnienia
     Zabiegi pielęgnacyjne w zasiewach lnu - to przede wszystkim zwalczanie chwastów. Chwasty usuwa się ręcznie, gdyż przy takiej wąskiej rozstawie rzędów mechaniczna uprawa międzyrzędowa jest niemożliwa. Jest to zabieg bardzo pracochłonny i drogi, a musi być wykonany co najmniej dwa razy w czasie wzrostu roślin.

     Z tego względu zaleca się niszczenie chwastów w Inie za pomocą herbicydów. Herbicydy można stosować po siewie, ale przed wschodami, lnu wówczas, gdy rośliny mają 6-12 cm wysokości. Przed wschodami zaleca się Afa-lon lub Linuron 50 w dawce 1,0-1,25 kg na 1 ha. Po wschodach, gdy rośliny mają 6-12 cm wysokości, można sto sować Chwastox płynny 30 w dawce 1,5-2,5 I, lub Basagran w dawce 2,25-2,5 I na 1 ha. Preparaty rozcieńcza się w 400-600 I wody i stosuje w postaci oprysku.

     Przy zastosowaniu herbicydów pielenie ręczne ogranicza się do wyrywania większych chwastów pojawiających się w czasie kwitnienia lnu. Niekiedy na plantacjach lnu pojawia się groźny pasożyt - kanianka lnowa. Kanianka owija się wokół łodygi lnu, osłabia łodygę i powoduje wyleganie. Słoma roślin porażonych kanianką nie przedstawia wartości przemysłowej. W wypadku stwierdzenia ognisk kanianki trzeba rośliny zaatakowane przez nią wyrwać przed jej kwitnieniem, tak aby kanianka nie wydała nasion. Zapobieganie polega na wysiewaniu dokładnie oczyszczonych nasion lnu.

      Len włóknisty powinno zbierać się w okresie, gdy łodygi są zielonożółte, liście w dolnej części łodygi już opadły, a owoce żółkną. Zebrany len w tej fazie nie jest zdrewniały, a znajdujące się w łodygach włókno ma największą wartość przemysłową.
Żródło:
Komentarze (1)
Autor: ~Radek     (2015-06-05,  12:14:34)      [odpowiedzi: 0]     (IP: 212.55.21.4)Odpowiedz
Temat:

Jak to ???


uprawy ekologiczne i zalecacie uzywania herbicydw ???


Dodaj nowy wątek

Temat:
Treść:
Autor: Napisz wynik działania: 2minusplus 8 =
Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteś robotem :)
Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!

Reklama
Agrowłókniny rabatka.pl
Siatki przeciw ptakom rabatka.pl

Ogrodzenia elektryczne Chapron