Uprawy ekologiczne Uprawy ekologiczne
Vademecum Nowoczesnego Rolnika

Szukaj informacji o uprawach:
Login:
Hasło:
Jeśli nie posiadasz konta
Zarejestruj się
Artykuły na temat:
Uprawa Ziemniaka
Uprawa Kapusty
Uprawa Marchwi
Uprawa Cebuli
Uprawa Papryki (w gruncie i pod osłonami)
Uprawa Pomidora
Uprawa Ogórka
Uprawa Buraka ćwikłowego
Uprawa Buraka cukrowego
Uprawa Kukurydzy
Uprawa Żyta
Uprawa Pszenicy
Uprawa Owsa
Uprawa Jęczmienia jarego
Rośliny oleiste
Uprawa Roślin Jagodowych
Rośliny włókniste
Len
Odmiany lnu
Uprawa lnu
Siew
Pielęgnacja
Zbiór
Choroby i szkodniki lnu
Konopia
Uprawa Gryki
Uprawa Gorczycy
Siatki na ptaki - ochrona ogrodów i sadów
Środki ochrony roślin
Ekologiczne uprawy roślin sadowniczych
Jak założyć gospodarstwo ekologiczne
Zasady Produkcji Ekologicznej
Zabazpieczenia przed kretami
Nawadnianie i melioracja
Szkody łowieckie w uprawach
Ostatnio dodane komentarze:
Artykuł: Uprawa Pomidora
Dzieki za informacje o zasilaniu pomidorków, ale po tych deszczach mam problem moje 4 pomidory zaczely wiednac. Czy mogę cos zrobić zal mi patrzeć na nie. Czy to choroba czy spowodowane deszczem. W namiocie oliowym jest bardzo mokro jakby wody gruntowe
tola 2013-06-30 08:01:36
Artykuł: Uprawa Pomidora
Witam .KAZ Pomidor to sama woda i pomidor jej potrzebuje .Podlewam ok 3 litrow na 1 pomidor prawie dziennie .Brak wody moze spowodowac opadanie kwiatow .Jezeli jest gleba bardzo wilgotna ze wzgledu na pogode to mozna ograniczyc podlewanie .Musisz
Andrzej 2013-06-28 11:18:08
Artykuł: Choroby pomidorów
Witam! Mam także problem ale widzę, że nikt nie odpisuje jak się go pozbyć. Na górnych partiach pomidorów (ostatnie gałązki) młode listki nagle zaczęły się skręcać a dziś po kilku dniach pojawiły się ich brązowe końcówki. Nie wiem co to może być.
marta 2013-05-31 21:20:58
Artykuł: Uprawa Pomidora
Witam! Pierwsze moje pomidory wychodowane na porapecie posadziłem 15 kwietnia do szklarenki.Były i tak juz za bardzo wybyjałe ze wzgledu na brak słońca .Udało mi sie wychodowac 18 sztuk .6 malinowych 4 luna reszta to słonka .Po niedzieli jade dokupic
Andrzej 2013-04-21 09:57:16
Artykuł: Uprawa Pomidora
Ja też od ok.6 lat uprawiam pomidorki Słonka pod folią ok. 70 szt. i w polu. Są w uprawie b. wdzięczne i przy średnim zainteresowaniu b. dobrze plonują.W ub.roku po raz pierwszy wsadziłam też Rambozo. Jestem nim zachwycona bo nie chorują w ogóle, owoce
Asia P. 2013-04-05 14:23:10
Informacje dodatkowe
Regulamin

Odmiany lnu

Odmiana lnu Minerwa krajowa
     Odmiany lnu uprawianego na włókno mają długą, mało rozgałęzioną łodygę i wydają niski plon nasion. W 1985 roku zrejonizowa ne były następujące odmiany; krajowe Milenium, Izolda, Waza, Minerwa, Bryta Ariadna oraz zagraniczne Natasja, Regina Belinka.

     Len jest rośliną klimatu umiarkowanego; włókno najlepszej jakości otrzymuje się w rejonach o większej ilości opadów i umiarkowanych temperaturach w czasie wegetacji. W początkowym okresie wzrostu jest mało wrażliwy na przymrozki. Najbardziej odpowiednie pod uprawę lnu są gleby zasobne w składniki pokarmowe, o pulchnej i głębokiej warstwie ornej, nie zachwaszczone i nie zakwaszone. Mogą to być także gleby lżejsze, ale nie przesuszone. Nie nadają się natomiast do uprawy lnu gleby lekkie piaskowe, ciężkie podmokle gliny, torfy i gleby wapienne, a także gleby zaperzone.

     Len po ukazaniu się wschodów rośnie wolno i łatwo bywa zagłuszany przez szybciej rosnące chwasty. Dlatego przedplon powinien być tak dobrany, aby po jego zbiorze gleba była wolna od chwastów, a jednocześnie zasobna w składniki pokarmowe. Na glebach żyznych oraz w warunkach intensywnej uprawy dobrym przedplonem są udane rośliny zbożowe takie jak żyto czy owies. Na glebach słabszych można len uprawiać po roślinach okopowych (np. ziemniakach).

     Wybierając stanowisko dla lnu należy pamiętać, że nie powinien on przychodzić na to samo pole częściej niż co 6-7 lat. Częsta uprawa sprzyja silnemu rozwojowi chorób lnu, a tym samym otrzymywane plony są mniejsze, a jakość słomy jest gorsza.
Żródło:
Komentarze (2)
Autor: admin     (2009-10-21,  11:25:18)      [odpowiedzi: 1]
Temat:

Komentarze na temat: Odmiany lnu


Dyskusja użytkowników na temat: Odmiany lnu


Dodaj nowy wątek

Temat:
Treść:
Autor: Napisz wynik działania: 3minusplus 8 =
Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteś robotem :)
Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!

Reklama
Agrowłókniny rabatka.pl
Siatki przeciw ptakom rabatka.pl

Ogrodzenia elektryczne Chapron