Uprawy ekologiczne Uprawy ekologiczne
Vademecum Nowoczesnego Rolnika

Szukaj informacji o uprawach:
Login:
Hasło:
Jeśli nie posiadasz konta
Zarejestruj się
Artykuły na temat:
Uprawa Ziemniaka
Uprawa Kapusty
Uprawa Marchwi
Uprawa Cebuli
Uprawa Papryki (w gruncie i pod osłonami)
Uprawa Pomidora
Uprawa Ogórka
Uprawa Buraka ćwikłowego
Uprawa Buraka cukrowego
Uprawa Kukurydzy
Uprawa Żyta
Uprawa Pszenicy
Uprawa Owsa
Uprawa Jęczmienia jarego
Rośliny oleiste
Uprawa Roślin Jagodowych
Rośliny włókniste
Uprawa Gryki
Uprawa Gorczycy
Siatki na ptaki - ochrona ogrodów i sadów
Środki ochrony roślin
Ekologiczne uprawy roślin sadowniczych
Jak założyć gospodarstwo ekologiczne
Zasady Produkcji Ekologicznej
Zabazpieczenia przed kretami
Siatka na krety
Odstraszanie kretów
Siatka pod trawnik
Nawadnianie i melioracja
Szkody łowieckie w uprawach
Ostatnio dodane komentarze:
Artykuł: Uprawa Pomidora
Dzieki za informacje o zasilaniu pomidorków, ale po tych deszczach mam problem moje 4 pomidory zaczely wiednac. Czy mogę cos zrobić zal mi patrzeć na nie. Czy to choroba czy spowodowane deszczem. W namiocie oliowym jest bardzo mokro jakby wody gruntowe
tola 2013-06-30 08:01:36
Artykuł: Uprawa Pomidora
Witam .KAZ Pomidor to sama woda i pomidor jej potrzebuje .Podlewam ok 3 litrow na 1 pomidor prawie dziennie .Brak wody moze spowodowac opadanie kwiatow .Jezeli jest gleba bardzo wilgotna ze wzgledu na pogode to mozna ograniczyc podlewanie .Musisz
Andrzej 2013-06-28 11:18:08
Artykuł: Choroby pomidorów
Witam! Mam także problem ale widzę, że nikt nie odpisuje jak się go pozbyć. Na górnych partiach pomidorów (ostatnie gałązki) młode listki nagle zaczęły się skręcać a dziś po kilku dniach pojawiły się ich brązowe końcówki. Nie wiem co to może być.
marta 2013-05-31 21:20:58
Artykuł: Uprawa Pomidora
Witam! Pierwsze moje pomidory wychodowane na porapecie posadziłem 15 kwietnia do szklarenki.Były i tak juz za bardzo wybyjałe ze wzgledu na brak słońca .Udało mi sie wychodowac 18 sztuk .6 malinowych 4 luna reszta to słonka .Po niedzieli jade dokupic
Andrzej 2013-04-21 09:57:16
Artykuł: Uprawa Pomidora
Ja też od ok.6 lat uprawiam pomidorki Słonka pod folią ok. 70 szt. i w polu. Są w uprawie b. wdzięczne i przy średnim zainteresowaniu b. dobrze plonują.W ub.roku po raz pierwszy wsadziłam też Rambozo. Jestem nim zachwycona bo nie chorują w ogóle, owoce
Asia P. 2013-04-05 14:23:10
Informacje dodatkowe
Regulamin

Siatka na krety

Siatka na krety z firmy rabatka.pl
     Krety w Polsce są pod ochroną, nie ma, więc przyzwolenia na zabijanie i dręczenie tych małych drapieżników. Siatka na krety stała się więc najbardziej popularnym i polecanym zabezpieczeniem trawników, boisk i innych obiektów zielonych. Jeszcze kilka lat temu panowało przekonanie, iż wystarczyło ogrodzić siatką wkopaną w ziemię dookoła trawnika czy też np. pola golfowego. Problem jednak szybko się pojawiał gdy kret sforsował ogrodzenie i swobodnie mieszkał wewnątrz ogrodzenia, niszcząc co dobę kolejne połacie trawników i rabatek. Walka w tej sytuacji z kretem okazywała się niemożliwa, gdyż na kreta, nie działały żadne odstraszacze gdyż kret szybko się do nich przyzwyczajał. Jeżeli na działkę otoczoną wkopaną siatką dostała się cała krecia rodzina to mieliśmy już wilki problem.

     Od jakiegoś czasu technologia umożliwiła produkcję siatek lekkich wykonanych z tworzywa, które wytrzymują pod ziemią kilkadzieścia lat, będąc całkowicie obojętnymi na działanie niekorzystnych warunkach jakie występują tuż pod powierzchnią trwanika. Siatka na krety najczęściej stosowana jest pod trawniki. Ta skuteczna metoda polega na zabezpieczeniu cennych trawników, skwerów upraw siatką metalową (drucianą) lub plastykową, druciana siatka jest bardzo droga a siatki na krety z tworzyw praktycznie wyparły już całkowicie siatki metalowe. Siatkę którą poniżej roślin należy wkopać na głębokość około 10 cm. W ten sposób należy chronić rozsadniki, trawniki i pola golfowe przeznaczone do rekreacji, takie które nie powinny być niepokojone przez krety.

Siatka umieszcza się w ziemi przed założeniem trawnika.
Siatka umieszczona w ziemi przed założeniem trawnika uniemożliwia kretowi wypychanie podłoża
     Przy zakładaniu trawnika można rozłożyć także specjalną siatkę (cienka i niewidoczna po obsianiu trawą - bardzo dobrej jakości siatki na krety dostępne są tutaj). Nie służy ona do łapania zwierząt. Zakłada się jej po to by utrudnić im kopanie korytarzy. Siatka ta jest zazwyczaj zakopywana do 10 centymetrów pod powierzchnią gruntu i uniemożliwia kretowi wypychanie podłoża. Kret nie może się przez nią przebić i sam odchodzi w bardziej sprzyjające mu miejsce. Jest to bardzo pracochłonny sposób, ale trwały i wymagający jednorazowego nakładu pracy. Siatka jest wykonana z mocnego tworzywa i daje ochronę na lata, a koszty jej założenia nie są wysokie. O w kopaniu siatki trzeba pomyśleć już w momencie zakładania trawnika.

     Na rynku jest dużo siatek sprzedawanych jako siatki na krety, jednak należy unikać siatek dzianych, siatek budowlanych. Należy pamiętać że oczko nie powinno być mniejsze niż 15mm by nie utrudniać rośliną wegetacji i nie ograniczać rozrostu systemu korzeniowego.
Żródło:
Komentarze (15)
Autor: admin     (2009-10-21,  11:25:18)      [odpowiedzi: 14]
Temat:

Komentarze na temat: Siatka na krety


Dyskusja użytkowników na temat: Siatka na krety


Dodaj nowy wątek

Temat:
Treść:
Autor: Napisz wynik działania: 6minusplus 1 =
Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteś robotem :)
Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!

Reklama
Agrowłókniny rabatka.pl
Siatki przeciw ptakom rabatka.pl

Ogrodzenia elektryczne Chapron