Uprawy ekologiczne Uprawy ekologiczne
Vademecum Nowoczesnego Rolnika

Szukaj informacji o uprawach:
Login:
Hasło:
Jeśli nie posiadasz konta
Zarejestruj się
Artykuły na temat:
Uprawa Ziemniaka
Uprawa Kapusty
Uprawa Marchwi
Uprawa Cebuli
Uprawa Papryki (w gruncie i pod osłonami)
Uprawa Pomidora
Uprawa Ogórka
Uprawa Buraka ćwikłowego
Uprawa Buraka cukrowego
Uprawa Kukurydzy
Uprawa Żyta
Uprawa Pszenicy
Uprawa Owsa
Uprawa Jęczmienia jarego
Rośliny oleiste
Uprawa Roślin Jagodowych
Rośliny włókniste
Uprawa Gryki
Uprawa Gorczycy
Siatki na ptaki - ochrona ogrodów i sadów
Środki ochrony roślin
Ekologiczne uprawy roślin sadowniczych
Jak założyć gospodarstwo ekologiczne
Zasady Produkcji Ekologicznej
Zabazpieczenia przed kretami
Siatka na krety
Odstraszanie kretów
Siatka pod trawnik
Nawadnianie i melioracja
Szkody łowieckie w uprawach
Ostatnio dodane komentarze:
Artykuł: Uprawa Pomidora
Dzieki za informacje o zasilaniu pomidorków, ale po tych deszczach mam problem moje 4 pomidory zaczely wiednac. Czy mogę cos zrobić zal mi patrzeć na nie. Czy to choroba czy spowodowane deszczem. W namiocie oliowym jest bardzo mokro jakby wody gruntowe
tola 2013-06-30 08:01:36
Artykuł: Uprawa Pomidora
Witam .KAZ Pomidor to sama woda i pomidor jej potrzebuje .Podlewam ok 3 litrow na 1 pomidor prawie dziennie .Brak wody moze spowodowac opadanie kwiatow .Jezeli jest gleba bardzo wilgotna ze wzgledu na pogode to mozna ograniczyc podlewanie .Musisz
Andrzej 2013-06-28 11:18:08
Artykuł: Choroby pomidorów
Witam! Mam także problem ale widzę, że nikt nie odpisuje jak się go pozbyć. Na górnych partiach pomidorów (ostatnie gałązki) młode listki nagle zaczęły się skręcać a dziś po kilku dniach pojawiły się ich brązowe końcówki. Nie wiem co to może być.
marta 2013-05-31 21:20:58
Artykuł: Uprawa Pomidora
Witam! Pierwsze moje pomidory wychodowane na porapecie posadziłem 15 kwietnia do szklarenki.Były i tak juz za bardzo wybyjałe ze wzgledu na brak słońca .Udało mi sie wychodowac 18 sztuk .6 malinowych 4 luna reszta to słonka .Po niedzieli jade dokupic
Andrzej 2013-04-21 09:57:16
Artykuł: Uprawa Pomidora
Ja też od ok.6 lat uprawiam pomidorki Słonka pod folią ok. 70 szt. i w polu. Są w uprawie b. wdzięczne i przy średnim zainteresowaniu b. dobrze plonują.W ub.roku po raz pierwszy wsadziłam też Rambozo. Jestem nim zachwycona bo nie chorują w ogóle, owoce
Asia P. 2013-04-05 14:23:10
Informacje dodatkowe
Regulamin

Odstraszanie kretów

     Nowoczesnym podejściem jest korzystanie z elektroakustycznych odstraszaczy gryzoni i kretów. Urządzenia te są zasilane bateriami i wysyłają sygnały akustyczne ciągłe lub modulowane.

     Można wybrać elektroakustyczny odstraszacz gryzoni i kretów, zasilany bateriami, który wysyła sygnały akustyczne ciągłe o wysokiej częstotliwości (dźwięk częściowo niesłyszalny przez ucho ludzkie), działające drażniąco nie tylko na krety, ale również na inne gryzonie. Urządzenie może być stosowane profilaktycznie, tj. jeszcze przed zasiedleniem terenów przez krety. W tym celu należy je umieścić w ziemi, w odległości 8-10 m od siebie, w ten sposób, aby na powierzchni wystawiała jedynie szersza ich część, tj. głowica. Ponieważ krety żerują przez cały rok, zaleca się używanie odstraszacz)' również jesienią i zimą. Gdy już mamy "gościa" u siebie, wówczas odstraszacz należy umieścić w jego korytarzu.     Odstraszacz gryzoni z mikroprocesorem jest elektronicznym urządzeniem przeznaczonym do walki z uciążliwymi gryzoniami i kretami w naszych ogrodach i na działkach. Skuteczność działania urządzenia gwarantuje zastosowanie mikroprocesora sterującego zmianą częstotliwości emitowanego sygnału, co przeciwdziała przyzwyczajaniu się gryzoni i kreta do jednego typu sygnału. Sygnał odstraszający o częstotliwości od 200 do 900 Hz chroni powierzchnię 700 m.

      Odstraszacze nie są tak skuteczne jak siatki na krety ale jeżli nie mamy założonej siatki pod trawnikiem to pozoztsają tylko bardziej doraźne metody.

     Zasięg i skuteczność urządzeń akusty cznych zależy w dużej mierze od rodzaju gleby. Najlepiej przewodzącym podłożem jest gleba wilgotna i gliniasta. Sucha, piaskowa lub torfowa gleba nie przenosi fal dźwiękowych łatwo i w związku z tym w tych miejscach może być potrzebnych kilka odstraszaczy dźwiękowych. Reakcja kreta i gryzoni na urządzenia akustyczne nie jest gwałtowna i może potrwać nawet do 14 dni. Ich zaletą jest to. że działają niezależnie od warunków pogodowych, a ich obsługa ogranicza się jedynie do wymiany baterii.

     Może się jednak zdarzyć sytuacja. że po zastosowaniu urządzenia dźwiękowego pojawi się więcej kopców tuż obok niego. Kret jest ..ciekawy", co to takiego ..piszczy", stąd jego zwiększona aktywność przy odstraszaczu. Z czasem jednak dźwięk staje się dla niego coraz bardziej drażniący i kret w końcu odchodzi.
Żródło:
Komentarze (0)
Brak komentarzy do tego artykułu

Dodaj nowy wątek

Temat:
Treść:
Autor: Napisz wynik działania: 6minusplus 6 =
Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteś robotem :)
Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!

Reklama
Agrowłókniny rabatka.pl
Siatki przeciw ptakom rabatka.pl

Ogrodzenia elektryczne Chapron