Uprawy ekologiczne Uprawy ekologiczne
Vademecum Nowoczesnego Rolnika

Szukaj informacji o uprawach:
Login:
Hasło:
Jeśli nie posiadasz konta
Zarejestruj się
Artykuły na temat:
Uprawa Ziemniaka
Uprawa Kapusty
Uprawa Marchwi
Uprawa Cebuli
Uprawa Papryki (w gruncie i pod osłonami)
Uprawa Pomidora
Uprawa Ogórka
Uprawa Buraka ćwikłowego
Uprawa Buraka cukrowego
Uprawa Kukurydzy
Uprawa Żyta
Uprawa Pszenicy
Uprawa Owsa
Uprawa Jęczmienia jarego
Rośliny oleiste
Uprawa Roślin Jagodowych
Rośliny włókniste
Uprawa Gryki
Uprawa Gorczycy
Siatki na ptaki - ochrona ogrodów i sadów
Środki ochrony roślin
Ekologiczne uprawy roślin sadowniczych
Jak założyć gospodarstwo ekologiczne
Zasady Produkcji Ekologicznej
Zabazpieczenia przed kretami
Siatka na krety
Odstraszanie kretów
Siatka pod trawnik
Nawadnianie i melioracja
Szkody łowieckie w uprawach
Ostatnio dodane komentarze:
Artykuł: Uprawa Pomidora
Dzieki za informacje o zasilaniu pomidorków, ale po tych deszczach mam problem moje 4 pomidory zaczely wiednac. Czy mogę cos zrobić zal mi patrzeć na nie. Czy to choroba czy spowodowane deszczem. W namiocie oliowym jest bardzo mokro jakby wody gruntowe
tola 2013-06-30 08:01:36
Artykuł: Uprawa Pomidora
Witam .KAZ Pomidor to sama woda i pomidor jej potrzebuje .Podlewam ok 3 litrow na 1 pomidor prawie dziennie .Brak wody moze spowodowac opadanie kwiatow .Jezeli jest gleba bardzo wilgotna ze wzgledu na pogode to mozna ograniczyc podlewanie .Musisz
Andrzej 2013-06-28 11:18:08
Artykuł: Choroby pomidorów
Witam! Mam także problem ale widzę, że nikt nie odpisuje jak się go pozbyć. Na górnych partiach pomidorów (ostatnie gałązki) młode listki nagle zaczęły się skręcać a dziś po kilku dniach pojawiły się ich brązowe końcówki. Nie wiem co to może być.
marta 2013-05-31 21:20:58
Artykuł: Uprawa Pomidora
Witam! Pierwsze moje pomidory wychodowane na porapecie posadziłem 15 kwietnia do szklarenki.Były i tak juz za bardzo wybyjałe ze wzgledu na brak słońca .Udało mi sie wychodowac 18 sztuk .6 malinowych 4 luna reszta to słonka .Po niedzieli jade dokupic
Andrzej 2013-04-21 09:57:16
Artykuł: Uprawa Pomidora
Ja też od ok.6 lat uprawiam pomidorki Słonka pod folią ok. 70 szt. i w polu. Są w uprawie b. wdzięczne i przy średnim zainteresowaniu b. dobrze plonują.W ub.roku po raz pierwszy wsadziłam też Rambozo. Jestem nim zachwycona bo nie chorują w ogóle, owoce
Asia P. 2013-04-05 14:23:10
Informacje dodatkowe
Regulamin

Siatka pod trawnik

Trawnik chroniony siatką przed kretami
     Siatka na krety układana pod trawnikiem czy rabatkom jest najskuteczniejszym sposobem zabezpieczania się przed tym przykrym szkodnikiem. Na rynku wiele jest siatek różnej grubości i wielkości oczka. Jednak przy zakupie należy się kierować zdrowym rozsądkiem i ostateczny wybór oprzeć o badania naukowe.

     Zgodnie z wytycznymi siatka na krety nie powinna posiadać zbyt małego oczka, zaleca się by oczko nie było mniejsze niż 15x15mm. Dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta, zbyt małe oczko utrudnia przerost korzeni i prawidłową wegetację. Przykładowo założenie siatki o oczku 10x10mm pod trawnik skutkuje odcięciem systemu korzeniowego od warstwy gleby pod siatką. W rezultacie czego gleba ulega wyjałowieniu, a darń w raz z czasem całkowicie osłabi system korzeniowy.

SKuteczna ochrona trawnika
     Pod trawnik najbardziej polecane są siatki z tworzyw sztucznych, mocne i o jak najcieńszej żyłce. Na rynku dostępna jest siatka o oczku 16x18mm, bardzo wytrzymała. Mieliśmy okazję używaż siatkę przeciw kretom ze sklepu hodowlany.pl, była to czarna siatka produkcji włoskiej. Kryliśmy powierzchnie ogrodu około 1400m2. Wszystko poszło wyjątkowo sprawnie, łatwość układania i dopasowywania siatki na małym wzniesieniu przeszła nasze wszelkie oczekiwania. Ogólnie jest to produkt wart polecenia. Siata ta została opracowana w Szwajcarii i widać, że przemyślano sprawę pod kontem kretów i użycia pod powierzchnią ziemi o czym świadczy załączona karta charakterystyki.

     Wcześniej mieliśmy do czynienia z siatkami metalowymi i według nas nie ma sensu płacić o wiele więcej za mocne siatki metalowe. Od momentu kiedy zakładaliśmy pierwsze siatki kilka lat temu krety ani tez kretowiska nie pojawiły się czyli siatka jest po prostu skuteczną metodą ochrony przed kretami.
Żródło:
Komentarze (6)
Autor: admin     (2009-10-21,  11:25:18)      [odpowiedzi: 5]
Temat:

Komentarze na temat: Siatka pod trawnik


Dyskusja użytkowników na temat: Siatka pod trawnik


Dodaj nowy wątek

Temat:
Treść:
Autor: Napisz wynik działania: 3minusplus 3 =
Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteś robotem :)
Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!

Reklama
Agrowłókniny rabatka.pl
Siatki przeciw ptakom rabatka.pl

Ogrodzenia elektryczne Chapron