Uprawy ekologiczne Uprawy ekologiczne
Vademecum Nowoczesnego Rolnika

Szukaj informacji o uprawach:
Login:
Hasło:
Jeśli nie posiadasz konta
Zarejestruj się
Artykuły na temat:
Uprawa Ziemniaka
Uprawa Kapusty
Uprawa Marchwi
Uprawa Cebuli
Uprawa Papryki (w gruncie i pod osłonami)
Uprawa Pomidora
Uprawa Ogórka
Uprawa Buraka ćwikłowego
Uprawa Buraka cukrowego
Uprawa Kukurydzy
Uprawa Żyta
Uprawa Pszenicy
Uprawa Owsa
Uprawa Jęczmienia jarego
Rośliny oleiste
Uprawa Roślin Jagodowych
Rośliny włókniste
Uprawa Gryki
Uprawa Gorczycy
Siatki na ptaki - ochrona ogrodów i sadów
Środki ochrony roślin
Ekologiczne uprawy roślin sadowniczych
Jak założyć gospodarstwo ekologiczne
Zasady Produkcji Ekologicznej
Uprawa roli metodami ekologicznymi
Płodozmian w gospodarstwie ekologicznym
Materiał siewny w uprawach ekologicznych
Ochrona roślin metodami ekologicznymi
Ochrona przed chwastami
Program rolnośrodowiskowy
Nawożenie roślin
Nawozy organiczne
Nawozy minerlane
Nawozy wapniowe
Nawozy magnezowe i magnezowo-wapienne
Nawozy azotowe
Saletra
Mocznik
Nawozy fosforowe
Nawozy potasowe
Nawozy wieloskładnikowe
Mikronawozy
Dawkowanie nawozów
Zabazpieczenia przed kretami
Nawadnianie i melioracja
Szkody łowieckie w uprawach
Ostatnio dodane komentarze:
Artykuł: Uprawa Pomidora
Dzieki za informacje o zasilaniu pomidorków, ale po tych deszczach mam problem moje 4 pomidory zaczely wiednac. Czy mogę cos zrobić zal mi patrzeć na nie. Czy to choroba czy spowodowane deszczem. W namiocie oliowym jest bardzo mokro jakby wody gruntowe
tola 2013-06-30 08:01:36
Artykuł: Uprawa Pomidora
Witam .KAZ Pomidor to sama woda i pomidor jej potrzebuje .Podlewam ok 3 litrow na 1 pomidor prawie dziennie .Brak wody moze spowodowac opadanie kwiatow .Jezeli jest gleba bardzo wilgotna ze wzgledu na pogode to mozna ograniczyc podlewanie .Musisz
Andrzej 2013-06-28 11:18:08
Artykuł: Choroby pomidorów
Witam! Mam także problem ale widzę, że nikt nie odpisuje jak się go pozbyć. Na górnych partiach pomidorów (ostatnie gałązki) młode listki nagle zaczęły się skręcać a dziś po kilku dniach pojawiły się ich brązowe końcówki. Nie wiem co to może być.
marta 2013-05-31 21:20:58
Artykuł: Uprawa Pomidora
Witam! Pierwsze moje pomidory wychodowane na porapecie posadziłem 15 kwietnia do szklarenki.Były i tak juz za bardzo wybyjałe ze wzgledu na brak słońca .Udało mi sie wychodowac 18 sztuk .6 malinowych 4 luna reszta to słonka .Po niedzieli jade dokupic
Andrzej 2013-04-21 09:57:16
Artykuł: Uprawa Pomidora
Ja też od ok.6 lat uprawiam pomidorki Słonka pod folią ok. 70 szt. i w polu. Są w uprawie b. wdzięczne i przy średnim zainteresowaniu b. dobrze plonują.W ub.roku po raz pierwszy wsadziłam też Rambozo. Jestem nim zachwycona bo nie chorują w ogóle, owoce
Asia P. 2013-04-05 14:23:10
Informacje dodatkowe
Regulamin

Nawozy azotowe

     Stosowane u nas nawozy azotowe zawierają azot w formie: amonowej (NH4), azotanowej (N03), amidowej (NH2) i amoniakalnej (NH3); przy czym amoniak przechodzi w glebie natychmiast w formę amonową. W rozdziale tym nawozy zostaną omówione według ich znaczenia w rolnictwie.
  • Saletrzak zawiera 28% N. Jest mieszaniną saletry amonowej i węglanu wapniowego. Po rozsianiu nawozu na polu wapń zawarty w saletrzaku sprzyja ulatnianiu się amoniaku do atmosfery, dlatego nawóz ten zastosowany przedsiewnie wymaga zmieszania z glebą. Pogłównie można go rozsiewać bezpośrednio przed wykonaniem takich mechanicznych zabiegów pielęgnacyjnych, jak np. bronowanie pszenicy, międzyrzędowe pielenie roślin itp. Saletrzak nadaje się pod wszystkie rośliny.
     Obecnie produkowany jest saletrzak dolomitowy, zwany magnezowym. Zawiera 28% N i około 3% MgO. Saletrzak dolomitowy przeznaczony jest na gleby o niskiej zawartości magnezu przyswajalnego. Ma podobne właściwości i zastosowanie jak saletrzak zwykły.
  • Siarczan amonowy zawiera 20% N. Oprócz azotu nawóz ten zawiera 24% S (siarki), co jest korzystne w nawożeniu niektórych roślin pobierających dużo tego składnika, jak ziemniaki, rzepak i inne. Jest to nawóz fizjologicznie kwaśny, a do zobojętnienia jego działania potrzeba 110 kg węglanu wapniowego na 100 kg siarczanu amonowego. Nawóz ten można stosować na wszystkie gleby o odczynie obojętnym lub lekko zasadowym, a na glebach kwaśnych pod rośliny dobrze znoszące taki odczyn. Po wysiewie nawóz należy zmieszać z glebą. W niektórych przypadkach, na glebach średnich i zwięzłych, siarczan amonowy można stosować późną jesienią na polach przeznaczonych pod rośliny jare. Pogłównie, nawóz ten można rozsiewać w początkowym okresie wzrostu roślin, zwłaszcza jednoliściennych, po czym pole należy zabronować.
     W niedużych ilościach produkowane są w Polsce płynne nawozy azotowe. W niektórych rejonach woj. opolskiego stosuje się roztwór azotowy zawierający 30% N, produkowany z saletry amonowej, mocznika i wody. Nawóz ten nadaje się do przedsiewnego i pogłówne-go nawożenia, ponieważ nie zawiera amoniaku. Rozlewa się go za pomocą aparatury stosowanej w ochronie roślin.
Żródło:
Komentarze (2)
Autor: admin     (2009-10-21,  11:25:18)      [odpowiedzi: 1]
Temat:

Komentarze na temat: Nawozy azotowe


Dyskusja użytkowników na temat: Nawozy azotowe


Dodaj nowy wątek

Temat:
Treść:
Autor: Napisz wynik działania: 3minusplus 5 =
Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteś robotem :)
Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!

Reklama
Agrowłókniny rabatka.pl
Siatki przeciw ptakom rabatka.pl

Ogrodzenia elektryczne Chapron