Uprawy ekologiczne Uprawy ekologiczne
Vademecum Nowoczesnego Rolnika

Szukaj informacji o uprawach:
Login:
Hasło:
Jeśli nie posiadasz konta
Zarejestruj się
Artykuły na temat:
Uprawa Ziemniaka
Uprawa Kapusty
Uprawa Marchwi
Uprawa Cebuli
Uprawa Papryki (w gruncie i pod osłonami)
Uprawa Pomidora
Uprawa Ogórka
Uprawa Buraka ćwikłowego
Uprawa Buraka cukrowego
Uprawa Kukurydzy
Odmiany kukurydzy
Wymagania klimatyczne i glebowe
Uprawa roli
Nawożenie
Siew i zbiór kukurydzy
Choroby i szkodniki
Pielęgnowanie
Sposób na dziki w kukurydzy
Środki zapachowe odstraszające dziki
Uprawa Żyta
Uprawa Pszenicy
Uprawa Owsa
Uprawa Jęczmienia jarego
Rośliny oleiste
Uprawa Roślin Jagodowych
Rośliny włókniste
Uprawa Gryki
Uprawa Gorczycy
Siatki na ptaki - ochrona ogrodów i sadów
Środki ochrony roślin
Ekologiczne uprawy roślin sadowniczych
Jak założyć gospodarstwo ekologiczne
Zasady Produkcji Ekologicznej
Zabazpieczenia przed kretami
Nawadnianie i melioracja
Szkody łowieckie w uprawach
Ostatnio dodane komentarze:
Artykuł: Uprawa Pomidora
Dzieki za informacje o zasilaniu pomidorków, ale po tych deszczach mam problem moje 4 pomidory zaczely wiednac. Czy mogę cos zrobić zal mi patrzeć na nie. Czy to choroba czy spowodowane deszczem. W namiocie oliowym jest bardzo mokro jakby wody gruntowe
tola 2013-06-30 08:01:36
Artykuł: Uprawa Pomidora
Witam .KAZ Pomidor to sama woda i pomidor jej potrzebuje .Podlewam ok 3 litrow na 1 pomidor prawie dziennie .Brak wody moze spowodowac opadanie kwiatow .Jezeli jest gleba bardzo wilgotna ze wzgledu na pogode to mozna ograniczyc podlewanie .Musisz
Andrzej 2013-06-28 11:18:08
Artykuł: Choroby pomidorów
Witam! Mam także problem ale widzę, że nikt nie odpisuje jak się go pozbyć. Na górnych partiach pomidorów (ostatnie gałązki) młode listki nagle zaczęły się skręcać a dziś po kilku dniach pojawiły się ich brązowe końcówki. Nie wiem co to może być.
marta 2013-05-31 21:20:58
Artykuł: Uprawa Pomidora
Witam! Pierwsze moje pomidory wychodowane na porapecie posadziłem 15 kwietnia do szklarenki.Były i tak juz za bardzo wybyjałe ze wzgledu na brak słońca .Udało mi sie wychodowac 18 sztuk .6 malinowych 4 luna reszta to słonka .Po niedzieli jade dokupic
Andrzej 2013-04-21 09:57:16
Artykuł: Uprawa Pomidora
Ja też od ok.6 lat uprawiam pomidorki Słonka pod folią ok. 70 szt. i w polu. Są w uprawie b. wdzięczne i przy średnim zainteresowaniu b. dobrze plonują.W ub.roku po raz pierwszy wsadziłam też Rambozo. Jestem nim zachwycona bo nie chorują w ogóle, owoce
Asia P. 2013-04-05 14:23:10
Informacje dodatkowe
Regulamin

Środki zapachowe odstraszające dziki

     Poza najbardziej skutecznym pastuchem elektrycznym na dziki opisanym w artykule "Sposób na dziki" bardzo popularne są środki mniej pewne i krótkotrwale działające. Do odstraszania dzikiej zwierzyny z ziemniaków czy kukurydzy próbowano już chyba wszystkiego. Wracano cło sposobów sprzed wielu lat, a najskuteczniejszą metodą (wg wielu rolników) jest niestety nadal... strzelba. W walce ze zwierzyną trzeba być przebiegłym i aby się skutecznie bronić, należy wykorzystywać różne sztuczki i często wymieniać produkty.

ss
Dziki w uprawach kukurydzy szczególnie na terenach przyleśnych są wielką zmorą rolników.
     Do dyspozycji mamy odstraszacze dźwiękowe i piszczałki, które zaczynają działać, gdy wyczują ruch dzikiego zwierzęcia lub co określony czas. Są wprawdzie skuteczne, lecz niewskazane przy zabudowaniach mieszkalnych, pod które zwierzyna również podchodzi.

     Początkowo, do ochrony pól wykorzystywano ludzkie włosy. Dzisiaj, zwierzyna już rzadko na nie reaguje. Sztuczne substancje eteryczne zwane przez niektórychch błędnie feromonami mają wyznaczać dzikom teren dla nich niedostępny. Środek odstrasza zwierzęta, imitując zapach odchodów drapieżnika, takiego jak np. wilk. Paliki wbijamy co 6 m i umieszczamy na nich np. szmatki czy styropian nasączone tym środkiem. Zapach jest dla zwierząt intensywny, dla ludzi niewyczuwalny. W pierwszym okresie zabiegi powtarzamy co dwa tygodnie. Z czasem, jeżeli będzie działać, coraz rzadziej. Odstraszacze zapachowe w kukurydzy (zarejestrowane odnośnie do zwierzyny łownej) s<| tylko: Kieferle Hukinol 75 AL, Stop Z EC, a przeciwko ogryzaniu drzewek w lasach Cervacol Extra PA, Emol BTX LA, Emol Plus BTX LA, Pellacol 10 PA, Repentol - 6 His PA, Repentol 6 PA, Wam Extra PA). Produkty te są skuteczne, lecz dość drogie (0,5 I - ok. 150-200 zł), a ich działanie jest często krótkotrwale. Odstraszające pasty do bezpośredniego użycia kosztują natomiast kilkadziesiąt złotych za 2 kg, lecz są toksyczne i do nakładania należy używać rękawic ochronnych.

     Jednym z najbardziej kosztownych sposobów radzenia sobie z nieproszonymi gośćmi jest najprawdopodobniej ogrodzenie plantacji np siatką leśną. Inną metodą odstraszania dzików jest pastuch elektryczny - dobrze wykoanny jest naprawde skuteczny.
Żródło:
Komentarze (0)
Brak komentarzy do tego artykułu

Dodaj nowy wątek

Temat:
Treść:
Autor: Napisz wynik działania: 6minusplus 7 =
Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteś robotem :)
Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!

Reklama
Agrowłókniny rabatka.pl
Siatki przeciw ptakom rabatka.pl

Ogrodzenia elektryczne Chapron