Uprawy ekologiczne Uprawy ekologiczne
Vademecum Nowoczesnego Rolnika

Szukaj informacji o uprawach:
Login:
Hasło:
Jeśli nie posiadasz konta
Zarejestruj się
Artykuły na temat:
Uprawa Ziemniaka
Uprawa Kapusty
Uprawa Marchwi
Uprawa Cebuli
Uprawa Papryki (w gruncie i pod osłonami)
Uprawa Pomidora
Uprawa Ogórka
Uprawa Buraka ćwikłowego
Uprawa Buraka cukrowego
Uprawa Kukurydzy
Uprawa Żyta
Uprawa Pszenicy
Uprawa Owsa
Uprawa Jęczmienia jarego
Rośliny oleiste
Uprawa Roślin Jagodowych
Rośliny włókniste
Uprawa Gryki
Uprawa Gorczycy
Siatki na ptaki - ochrona ogrodów i sadów
Środki ochrony roślin
Ekologiczne uprawy roślin sadowniczych
Uprawa drzew pestkowych
Uprawa drzew ziarnkowych
Lokalizacja uprawy drzew ziarnkowych
Nawożenie uprawy drzew ziarnkowych
Odmiany drzew ziarnkowych
Podkładki dla drzew ziarnkowych
Prowadzenie i pielęgnacja sadu drzew ziarnkowych
Sadzenie i przycinanie po sadzeniu drzew ziarnkowych
Formowanie koron drzew ziarnkowych
Cięcia a dostęp światła
Przerzedzanie zawiązków owocowych
Nawadnianie uprawy drzew ziarnkowych
Ochrona drzew ziarnkowych prze przymrozkami
Ochrona drzew ziarnkowych przed chorobami i szkodnikami
Niechemiczne metody ochrony drzew pestkowych
Szkodniki drzew ziarnkowych
Choroby drzew ziarnkowych
Zwalczanie chwastów
Ochrona drzew ziarnkowych
Zbiór i przechowywanie owoców ziarnkowych
Uprawa orzechów
Jak założyć gospodarstwo ekologiczne
Zasady Produkcji Ekologicznej
Zabazpieczenia przed kretami
Nawadnianie i melioracja
Szkody łowieckie w uprawach
Ostatnio dodane komentarze:
Artykuł: Uprawa Pomidora
Dzieki za informacje o zasilaniu pomidorków, ale po tych deszczach mam problem moje 4 pomidory zaczely wiednac. Czy mogę cos zrobić zal mi patrzeć na nie. Czy to choroba czy spowodowane deszczem. W namiocie oliowym jest bardzo mokro jakby wody gruntowe
tola 2013-06-30 08:01:36
Artykuł: Uprawa Pomidora
Witam .KAZ Pomidor to sama woda i pomidor jej potrzebuje .Podlewam ok 3 litrow na 1 pomidor prawie dziennie .Brak wody moze spowodowac opadanie kwiatow .Jezeli jest gleba bardzo wilgotna ze wzgledu na pogode to mozna ograniczyc podlewanie .Musisz
Andrzej 2013-06-28 11:18:08
Artykuł: Choroby pomidorów
Witam! Mam także problem ale widzę, że nikt nie odpisuje jak się go pozbyć. Na górnych partiach pomidorów (ostatnie gałązki) młode listki nagle zaczęły się skręcać a dziś po kilku dniach pojawiły się ich brązowe końcówki. Nie wiem co to może być.
marta 2013-05-31 21:20:58
Artykuł: Uprawa Pomidora
Witam! Pierwsze moje pomidory wychodowane na porapecie posadziłem 15 kwietnia do szklarenki.Były i tak juz za bardzo wybyjałe ze wzgledu na brak słońca .Udało mi sie wychodowac 18 sztuk .6 malinowych 4 luna reszta to słonka .Po niedzieli jade dokupic
Andrzej 2013-04-21 09:57:16
Artykuł: Uprawa Pomidora
Ja też od ok.6 lat uprawiam pomidorki Słonka pod folią ok. 70 szt. i w polu. Są w uprawie b. wdzięczne i przy średnim zainteresowaniu b. dobrze plonują.W ub.roku po raz pierwszy wsadziłam też Rambozo. Jestem nim zachwycona bo nie chorują w ogóle, owoce
Asia P. 2013-04-05 14:23:10
Informacje dodatkowe
Regulamin

Przerzedzanie zawiązków owocowych     Drzewa jabłoni i gruszy mają skłonność do owocowania nieregularnego. Owocowaniu przemiennemu można zapobiec przez przerzedzanie zawiązków, które poprawia także jakość owoców. Jabłka kupowane są najchętniej, gdy w kilogramie mieści się 5-6 sztuk, gruszki- 4-5 sztuk. U większości odmian jabłoni i gruszy konieczne jest coroczne ręczne przerzedzanie zawiązków. Wykonane wcześnie poprawia zarówno regularność owocowania, jak i jakość owoców. Wykonane w kilka tygodni po kwitnieniu wpływa na jakość owoców, lecz nie na plon w roku przyszłym.

     Przerywanie zawiązków wadliwych. Ten sposób przerywania jest najdelikatniejszy, lecz zupełnie wystarczający przy średnim owocowaniu dla odmian wielkoowocowych. Można go stosować także dla gruszek. Przerzedzanie rozpoczynamy nie wcześniej niż po połowie lipca. Usuwamy zawiązki niekształtne, bardzo małe, porażone przez choroby i szkodniki.

     Przerzedzanie gron. Przy tym sposobie przerzedzania zostawiamy 1 jabłko na pędzie u odmian drobnoowocowych, a do 3 jabłek na pędzie u odmian wielkoowocowych. Przerzedzanie do określonej odległości. Dla niektórych odmian jabłoni i gruszy w/w sposoby są niewystarczające. Odmiany letnie mają krótki okres od kwitnienia do zbioru i zawiązki trzeba przerzedzać tak, by zdążyły wyrosnąć w okazałe owoce. Usuwamy wszystkie zawiązki zbędne, rozrzedzając zawiązki na odległość około 20 cm jeden od drugiego.

     Przerzedzanie do określonej liczby owoców na drzewie. Zawiązki przerzedza się na drzewach wychodząc z założenia, że plon z hektara nie powinien być wyższy jak 40 ton, gdyż może pojawić się przemienność owocowania i drobnienie jabłek. Załóżmy, że chcemy uzyskać plon 40 t/ha odmiany 'Szampion'. Na hektarze jest 2000 drzew. Na 1 drzewie powinno zatem być 20 kg jabłek. Z obserwacji rynku wiemy, że najlepiej sprzedają się jabłka 'Szampion' o masie około 150 g, mające 70 mm średnicy, czyli 7 jabłek w kilogramie (20 kg x 7 = 140 szt./drzewo). Zawiązki przerzedzamy tak by zostało 140 szt./drzewie.
Żródło:
Komentarze (0)
Brak komentarzy do tego artykułu

Dodaj nowy wątek

Temat:
Treść:
Autor: Napisz wynik działania: 1minusplus 3 =
Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteś robotem :)
Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!

Reklama
Agrowłókniny rabatka.pl
Siatki przeciw ptakom rabatka.pl

Ogrodzenia elektryczne Chapron