Uprawy ekologiczne Uprawy ekologiczne
Vademecum Nowoczesnego Rolnika

Szukaj informacji o uprawach:
Login:
Hasło:
Jeśli nie posiadasz konta
Zarejestruj się
Artykuły na temat:
Uprawa Ziemniaka
Uprawa Kapusty
Uprawa Marchwi
Uprawa Cebuli
Uprawa Papryki (w gruncie i pod osłonami)
Uprawa Pomidora
Uprawa Ogórka
Uprawa Buraka ćwikłowego
Uprawa Buraka cukrowego
Uprawa Kukurydzy
Uprawa Żyta
Uprawa Pszenicy
Uprawa Owsa
Uprawa Jęczmienia jarego
Rośliny oleiste
Uprawa Roślin Jagodowych
Plantacja roślin jagodowych
Gdzie sadzić rośliny jagodowe?
Nawożenie roślin jagodowych
Odmiany roślin jagodowych
Pielęgnacja roślin jagodowych
Nawadnianie roślin jagodowych
Pielęgnacja roślin jagodowych
Technika ochrony roślin jagodowych
Ochrona roślin jagodowych przed przymrozkami
Chroby roślin jagodowych
Szkodniki roślin jagodowych
Zbiór roślin jagodowych
Rośliny włókniste
Uprawa Gryki
Uprawa Gorczycy
Siatki na ptaki - ochrona ogrodów i sadów
Środki ochrony roślin
Ekologiczne uprawy roślin sadowniczych
Jak założyć gospodarstwo ekologiczne
Zasady Produkcji Ekologicznej
Zabazpieczenia przed kretami
Nawadnianie i melioracja
Szkody łowieckie w uprawach
Ostatnio dodane komentarze:
Artykuł: Uprawa Pomidora
Dzieki za informacje o zasilaniu pomidorków, ale po tych deszczach mam problem moje 4 pomidory zaczely wiednac. Czy mogę cos zrobić zal mi patrzeć na nie. Czy to choroba czy spowodowane deszczem. W namiocie oliowym jest bardzo mokro jakby wody gruntowe
tola 2013-06-30 08:01:36
Artykuł: Uprawa Pomidora
Witam .KAZ Pomidor to sama woda i pomidor jej potrzebuje .Podlewam ok 3 litrow na 1 pomidor prawie dziennie .Brak wody moze spowodowac opadanie kwiatow .Jezeli jest gleba bardzo wilgotna ze wzgledu na pogode to mozna ograniczyc podlewanie .Musisz
Andrzej 2013-06-28 11:18:08
Artykuł: Choroby pomidorów
Witam! Mam także problem ale widzę, że nikt nie odpisuje jak się go pozbyć. Na górnych partiach pomidorów (ostatnie gałązki) młode listki nagle zaczęły się skręcać a dziś po kilku dniach pojawiły się ich brązowe końcówki. Nie wiem co to może być.
marta 2013-05-31 21:20:58
Artykuł: Uprawa Pomidora
Witam! Pierwsze moje pomidory wychodowane na porapecie posadziłem 15 kwietnia do szklarenki.Były i tak juz za bardzo wybyjałe ze wzgledu na brak słońca .Udało mi sie wychodowac 18 sztuk .6 malinowych 4 luna reszta to słonka .Po niedzieli jade dokupic
Andrzej 2013-04-21 09:57:16
Artykuł: Uprawa Pomidora
Ja też od ok.6 lat uprawiam pomidorki Słonka pod folią ok. 70 szt. i w polu. Są w uprawie b. wdzięczne i przy średnim zainteresowaniu b. dobrze plonują.W ub.roku po raz pierwszy wsadziłam też Rambozo. Jestem nim zachwycona bo nie chorują w ogóle, owoce
Asia P. 2013-04-05 14:23:10
Informacje dodatkowe
Regulamin

Pielęgnacja roślin jagodowych     Sadzenie i przycinanie roślin po posadzeniu. Wszystkie gatunki roślin sadowniczych mogą być sadzone ręcznie lub sadzarkami. Polecane rozstawy dla porzeczki i agrestu - 4 x 1 m przy zbiorze ręcznym i 4,0 x 0,5 m - przy zbiorze maszynowym, dla borówki wysokiej 3,0x1,0 m, maliny zaleca się sadzić w rozstawie 3,0 x 0,5 m, natomiast truskawki- 1,0 x 0,3 m. Zmechanizowanie tego procesu znacząco zmniejsza koszty zakładania plantacji oraz poprawia przyjęcie się roślin.


     Krzewy porzeczki, maliny i jeżyny po posadzeniu należy nisko przyciąć, pozostawiając nad ziemią tylko 1-3 pąki na każdym pędzie. Ma to na celu przywrócenie równowagi między częścią nadziemną, a silnie zredukowanym systemem korzeniowym w czasie wykopywania roślin ze szkółki. Silnie przycięte krzewy łatwo się przyjmują i w pierwszym roku wytwarzają po kilka nowych pędów. Pędy malin i jeżyn przycinamy przy samej ziemi. W przypadku borówki wysokiej zwykle sadzimy rośliny doniczkowane, które nie wymagają przycinania. Wycięte pędy należy wynieść z plantacji i spalić. W ten sposób niszczymy niektóre szkodniki i pierwotne źródło infekcji chorób grzybowych. Na starszych plantacjach owocujących cięcie roślin jagodowych zaleca się wykonywać wczesną wiosną (porzeczki, agrest i borówka). Wycinane są pędy uszkodzone, leżące na ziemi oraz najstarsze to jest 4 letnie (porzeczka czarna) lub 5 letnie (porzeczka czerwona, agrest i borówka).

     
Pędy malin i jeżyn wycinamy po zakończeniu zbiorów. Cięcie krzewów owocowych jest bardzo pracochłonne. W związku z tym wszystkie narzędzia do cięcia powinny być ergonomiczne i lekkie. Muszą również gwarantować wysoką trwałość oraz niezawodność. Dotyczy to zwłaszcza przyrządów tnących i wszystkich elementów ruchomych.

     
Do cięcia młodych plantacji krzewów jagodowych powszechnie używa się sekatorów jednoręcznych, jednak na starszych plantacjach przydatniejsze do tego celu są sekatory oburęczne z przedłużonymi rękojeściami, a także sekatory pneumatyczne. Te ostatnie zwiększają wydajność cięcia o 20- ˜30% i czynią pracę znacznie lżejszą. Bardzo wydajne są sekatory pneumatyczne z przedłużaczem (ok.0,6 m). Są one bardzo poręczne podczas cięcia porzeczek, ponieważ umożliwiają cięcie jedną ręką, podczas gdy drugą wolną ręką można usuwać wycięte pędy.
Żródło:
Komentarze (0)
Brak komentarzy do tego artykułu

Dodaj nowy wątek

Temat:
Treść:
Autor: Napisz wynik działania: 2minusplus 10 =
Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteś robotem :)
Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!

Reklama
Agrowłókniny rabatka.pl
Siatki przeciw ptakom rabatka.pl

Ogrodzenia elektryczne Chapron