Uprawy ekologiczne Uprawy ekologiczne
Vademecum Nowoczesnego Rolnika

Szukaj informacji o uprawach:
Login:
Hasło:
Jeśli nie posiadasz konta
Zarejestruj się
Artykuły na temat:
Uprawa Ziemniaka
Uprawa Kapusty
Uprawa Marchwi
Uprawa Cebuli
Uprawa Papryki (w gruncie i pod osłonami)
Uprawa Pomidora
Uprawa Ogórka
Uprawa Buraka ćwikłowego
Uprawa Buraka cukrowego
Uprawa Kukurydzy
Uprawa Żyta
Uprawa Pszenicy
Uprawa Owsa
Uprawa Jęczmienia jarego
Rośliny oleiste
Uprawa Roślin Jagodowych
Rośliny włókniste
Uprawa Gryki
Uprawa Gorczycy
Siatki na ptaki - ochrona ogrodów i sadów
Środki ochrony roślin
Ekologiczne uprawy roślin sadowniczych
Jak założyć gospodarstwo ekologiczne
Zasady Produkcji Ekologicznej
Uprawa roli metodami ekologicznymi
Płodozmian w gospodarstwie ekologicznym
Materiał siewny w uprawach ekologicznych
Ochrona roślin metodami ekologicznymi
Ochrona przed chwastami
Program rolnośrodowiskowy
Nawożenie roślin
Nawozy organiczne
Nawozy minerlane
Nawozy wapniowe
Nawozy magnezowe i magnezowo-wapienne
Nawozy azotowe
Nawozy fosforowe
Superfosfat
Nawozy potasowe
Nawozy wieloskładnikowe
Mikronawozy
Dawkowanie nawozów
Zabazpieczenia przed kretami
Nawadnianie i melioracja
Szkody łowieckie w uprawach
Ostatnio dodane komentarze:
Artykuł: Uprawa Pomidora
Dzieki za informacje o zasilaniu pomidorków, ale po tych deszczach mam problem moje 4 pomidory zaczely wiednac. Czy mogę cos zrobić zal mi patrzeć na nie. Czy to choroba czy spowodowane deszczem. W namiocie oliowym jest bardzo mokro jakby wody gruntowe
tola 2013-06-30 08:01:36
Artykuł: Uprawa Pomidora
Witam .KAZ Pomidor to sama woda i pomidor jej potrzebuje .Podlewam ok 3 litrow na 1 pomidor prawie dziennie .Brak wody moze spowodowac opadanie kwiatow .Jezeli jest gleba bardzo wilgotna ze wzgledu na pogode to mozna ograniczyc podlewanie .Musisz
Andrzej 2013-06-28 11:18:08
Artykuł: Choroby pomidorów
Witam! Mam także problem ale widzę, że nikt nie odpisuje jak się go pozbyć. Na górnych partiach pomidorów (ostatnie gałązki) młode listki nagle zaczęły się skręcać a dziś po kilku dniach pojawiły się ich brązowe końcówki. Nie wiem co to może być.
marta 2013-05-31 21:20:58
Artykuł: Uprawa Pomidora
Witam! Pierwsze moje pomidory wychodowane na porapecie posadziłem 15 kwietnia do szklarenki.Były i tak juz za bardzo wybyjałe ze wzgledu na brak słońca .Udało mi sie wychodowac 18 sztuk .6 malinowych 4 luna reszta to słonka .Po niedzieli jade dokupic
Andrzej 2013-04-21 09:57:16
Artykuł: Uprawa Pomidora
Ja też od ok.6 lat uprawiam pomidorki Słonka pod folią ok. 70 szt. i w polu. Są w uprawie b. wdzięczne i przy średnim zainteresowaniu b. dobrze plonują.W ub.roku po raz pierwszy wsadziłam też Rambozo. Jestem nim zachwycona bo nie chorują w ogóle, owoce
Asia P. 2013-04-05 14:23:10
Informacje dodatkowe
Regulamin

Superfosfat

     Superfosfat prosty granulowany za wiera 19% P2O5. Zawarte w nim związki fosforu są również w 90% rozpuszczalne w wodzie. Superfosfat ten za wiera także związki siarki i niektón mikroelementy. Granulowanie superfosfatu zapobiega zbryleniu się nawozu w czasie przechowywania, ułatwia jego wysiew oraz zwiększa stopień wykorzystania fosforu przez rośliny. Nawóz granulowany podlega w glebie w znacznie mniejszym stopniu procesom uwsteczniania niż superfosfat pylisty, ponie waż powierzchnia zetknięcia nawoź z glebą zostaje ograniczona. Superfosfć prosty granulowany jest nawozem przedsiewnym i nadaje się pod wszystki rośliny uprawne. Wymaga wymieszf nia z glebą.

Superfosfat granulowany
     Superfosfat potrójny granulowany zawiera 46% P2O5 ma barwę szarą. Pod względem wiaściwości fizycznych, chemicznych superfosfat potrójny zbliżony jest do superfosfatu prostego. Jest łatwo rozpuszczalny w wodzie i dobrze przyswajany przez rośliny. Nawóz ten nie zakwasza gleb, może być stosowany na wszystkich glebach z wyjątkiem silnie zakwaszonych, na których fosfor może ulec znacznemu uwstecznieniu. Gleby te przed zastosowaniem superfosfatu potrójnego należy zwapnow na kilka tygodni przed nawożeniei Superfosfat potrójny jest nawozem przedsiewnym, nadaje się pod wszystkie rośliny, można go stosować jesienią i wiosną, a także na zapas, tj. w dawka przewidzianych również pod inne rośliny w zmianowaniu.

     Superfosfat potrójny granulowa borowany zawiera 44% P2O5 i B2O (boru). Od superfosfatu granulowanego potrójnego różni się tylko dodatkiem boru. Nawóz ten przeznaczc jest głównie pod buraki cukrowe, można go również stosować pod lucernę i ir motylkowe, a także pod pomidory i nktóre drzewa owocowe. Nie nadaje się do nawożenia zbóż, ponieważ zawartość boru jest za duża dla tych roślin i powoduje uszkodzenia tkanek, objawia się to bladożółtym zabarwieniem liści.

     Superfosfat prosty pylisty zawiera 18% P2O5. Jest również łatwo rozpuszczalny w wodzie. Skład chemiczny superfosfatu pylistego jest taki sam jak superfosfatu prostego granulowanego i takie same są zasady stosowania. Nadaje się szczególnie do szybkiego zasilania fosforem roślin, o krótkim okresie wegetacji.
Żródło:
Komentarze (2)
Autor: admin     (2009-10-21,  11:25:18)      [odpowiedzi: 1]
Temat:

Komentarze na temat: Superfosfat


Dyskusja użytkowników na temat: Superfosfat


Dodaj nowy wątek

Temat:
Treść:
Autor: Napisz wynik działania: 3minusplus 10 =
Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteś robotem :)
Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!

Reklama
Agrowłókniny rabatka.pl
Siatki przeciw ptakom rabatka.pl

Ogrodzenia elektryczne Chapron