Uprawy ekologiczne Uprawy ekologiczne
Vademecum Nowoczesnego Rolnika

Szukaj informacji o uprawach:
Login:
Hasło:
Jeśli nie posiadasz konta
Zarejestruj się
Artykuły na temat:
Uprawa Ziemniaka
Uprawa Kapusty
Uprawa Marchwi
Uprawa Cebuli
Uprawa Papryki (w gruncie i pod osłonami)
Wymagania klimatyczne i glebowe papryki
Wymagania pokarmowe i potrzeby nawozowe papryki
Przygotowanie rozsady do uprawy gruntowej i szklarniowej
Uprawa papryki w polu
Uprawa papryki pod osłonami
Uprawa papryki w szklarni lub tunelu foliowym
Zabiegi pielęgnacyjne papryki
Ochrona papryki przed chwastami
Ochrona papryki przed chorobami
Ochrona papryki przed szkodnikami
Ochrona papryki w szklarniach i tunelach ogrzewanych
Ochrona papryki w nieogrzewanych tunelach foliowych i w polu.
Zbiór, pakowanie i przygotowanie papryki do sprzedaży
Uprawa Pomidora
Uprawa Ogórka
Uprawa Buraka ćwikłowego
Uprawa Buraka cukrowego
Uprawa Kukurydzy
Uprawa Żyta
Uprawa Pszenicy
Uprawa Owsa
Uprawa Jęczmienia jarego
Rośliny oleiste
Uprawa Roślin Jagodowych
Rośliny włókniste
Uprawa Gryki
Uprawa Gorczycy
Siatki na ptaki - ochrona ogrodów i sadów
Środki ochrony roślin
Ekologiczne uprawy roślin sadowniczych
Jak założyć gospodarstwo ekologiczne
Zasady Produkcji Ekologicznej
Zabazpieczenia przed kretami
Nawadnianie i melioracja
Szkody łowieckie w uprawach
Ostatnio dodane komentarze:
Artykuł: Uprawa Pomidora
Dzieki za informacje o zasilaniu pomidorków, ale po tych deszczach mam problem moje 4 pomidory zaczely wiednac. Czy mogę cos zrobić zal mi patrzeć na nie. Czy to choroba czy spowodowane deszczem. W namiocie oliowym jest bardzo mokro jakby wody gruntowe
tola 2013-06-30 08:01:36
Artykuł: Uprawa Pomidora
Witam .KAZ Pomidor to sama woda i pomidor jej potrzebuje .Podlewam ok 3 litrow na 1 pomidor prawie dziennie .Brak wody moze spowodowac opadanie kwiatow .Jezeli jest gleba bardzo wilgotna ze wzgledu na pogode to mozna ograniczyc podlewanie .Musisz
Andrzej 2013-06-28 11:18:08
Artykuł: Choroby pomidorów
Witam! Mam także problem ale widzę, że nikt nie odpisuje jak się go pozbyć. Na górnych partiach pomidorów (ostatnie gałązki) młode listki nagle zaczęły się skręcać a dziś po kilku dniach pojawiły się ich brązowe końcówki. Nie wiem co to może być.
marta 2013-05-31 21:20:58
Artykuł: Uprawa Pomidora
Witam! Pierwsze moje pomidory wychodowane na porapecie posadziłem 15 kwietnia do szklarenki.Były i tak juz za bardzo wybyjałe ze wzgledu na brak słońca .Udało mi sie wychodowac 18 sztuk .6 malinowych 4 luna reszta to słonka .Po niedzieli jade dokupic
Andrzej 2013-04-21 09:57:16
Artykuł: Uprawa Pomidora
Ja też od ok.6 lat uprawiam pomidorki Słonka pod folią ok. 70 szt. i w polu. Są w uprawie b. wdzięczne i przy średnim zainteresowaniu b. dobrze plonują.W ub.roku po raz pierwszy wsadziłam też Rambozo. Jestem nim zachwycona bo nie chorują w ogóle, owoce
Asia P. 2013-04-05 14:23:10
Informacje dodatkowe
Regulamin

Ochrona papryki w szklarniach i tunelach ogrzewanych

Wskazane jest termiczne odkażanie podłoża lub jego wymiana po kilku cyklach produkcyjnych. Zapobiega to kompensacji chorób i szkodników.
Przędziorki mogą przenosić się na sprzęcie używanym w szklarni i w polu lub na ubraniach pracowników. Ważne jest sadzenie zdrowej rozsady wolnej od szkodników.
Po sadzeniu roślin na miejsce stałe wskazane jest rozmieszczenie tablic lepowych (jedna tablica na 50-70m2 powierzchni) sygnalizujących obecność latających gatunków szkodników. W przypadku wciornastków są one koloru niebieskiego, a mszyc i miniarek- żółtego. Progiem zagrożenia w odniesieniu do przędziorków, wciornastków i miniarek są 2 liście z objawami żerowania na 10 m2 powierzchni uprawy, a mszyc - pierwsze kolonie bezskrzydłych osobników. Przekroczenie progu zagrożenia jest sygnałem do rozpoczęcia walki biologicznej przez introdukowanie odpowiednich gatunków drapieżców lub pasożytów. Przeciwko wciornastkom stosuje się dobroczynka szklarniowego (Amblyseius cucumeris) introdukowanego za pomocą pojemników Thripex lub Amblyseius System oraz dziubałeczka wciornastkowego (Orius insidiosus) -Orius System.
Mszyce skutecznie zwalczają: mszycarz szklarniowy (Aphidius colemani) -Aphipar, Aphidius System, pryszczarek mszycojad (Aphidoletes aphidimyza) -Aphident, Sphidoletes System.
Przeciwko przędziorkom stosuje się dobroczynka szklarniowego (Phytoseiulus persimilis) -Spidex, Spidex T lub Phytoseiulus System, roztocza Amblyseius californicus -Californicus System oraz Therodiplosis persicae -Therodiplosis System.
Występowaniu miniarek zapobiega męczelka syberyjska (Dacnusa sibicica) -Dacnusa System i wiechońka miniarkowa (Diglephus isaea) -Minex. Do zwalczania ziemiórek stosuje się nicienie (Steinernema feltiae) -Entonem.
Tablice lepowe także mogą opóźniać zasiedlanie papryki przez odławianie fruwających gatunków, w przypadku ich rozwieszenia między roślinami w ilości 20-24 arkuszy na 100m2. Ze środków ochrony roślin do zwalczania przędziorków jest dopuszczony Vertimec 018 EC w stężeniu 0,05%. Ogranicza on także występowanie wciornastków.
Żródło: Ekologiczne metody uprawy Papryki w Gruncie i Pod Osłonami Materiały dla rolników Praca zbiorowa pod redakcją prof. dr hab. S. Kaniszewskiego
Komentarze (0)
Brak komentarzy do tego artykułu

Dodaj nowy wątek

Temat:
Treść:
Autor: Napisz wynik działania: 3minusplus 7 =
Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteś robotem :)
Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!

Reklama
Agrowłókniny rabatka.pl
Siatki przeciw ptakom rabatka.pl

Ogrodzenia elektryczne Chapron