Uprawy ekologiczne Uprawy ekologiczne
Vademecum Nowoczesnego Rolnika

Szukaj informacji o uprawach:
Login:
Hasło:
Jeśli nie posiadasz konta
Zarejestruj się
Artykuły na temat:
Uprawa Ziemniaka
Uprawa Kapusty
Uprawa Marchwi
Uprawa Cebuli
Uprawa Papryki (w gruncie i pod osłonami)
Uprawa Pomidora
Uprawa Ogórka
Uprawa Buraka ćwikłowego
Wymagania klimatyczne i glebowe buraka.
Wymagania pokarmowe i potrzeby nawozowe buraka
Odmiany buraka
Płodozmian i stanowisko w zmianowaniu buraka
Uprawa roli i przygotowanie pola
Nawożenie buraka
Terminy i sposób uprawy
Zabiegi pielęgnacyjne buraka
Ochrona buraka przed chwastami
Choroby buraka
Szkodniki buraka ćwikłowego
Sposoby przechowania buraków
Przygotowanie buraków do sprzedaży
Uprawa Buraka cukrowego
Uprawa Kukurydzy
Uprawa Żyta
Uprawa Pszenicy
Uprawa Owsa
Uprawa Jęczmienia jarego
Rośliny oleiste
Uprawa Roślin Jagodowych
Rośliny włókniste
Uprawa Gryki
Uprawa Gorczycy
Siatki na ptaki - ochrona ogrodów i sadów
Środki ochrony roślin
Ekologiczne uprawy roślin sadowniczych
Jak założyć gospodarstwo ekologiczne
Zasady Produkcji Ekologicznej
Zabazpieczenia przed kretami
Nawadnianie i melioracja
Szkody łowieckie w uprawach
Ostatnio dodane komentarze:
Artykuł: Uprawa Pomidora
Dzieki za informacje o zasilaniu pomidorków, ale po tych deszczach mam problem moje 4 pomidory zaczely wiednac. Czy mogę cos zrobić zal mi patrzeć na nie. Czy to choroba czy spowodowane deszczem. W namiocie oliowym jest bardzo mokro jakby wody gruntowe
tola 2013-06-30 08:01:36
Artykuł: Uprawa Pomidora
Witam .KAZ Pomidor to sama woda i pomidor jej potrzebuje .Podlewam ok 3 litrow na 1 pomidor prawie dziennie .Brak wody moze spowodowac opadanie kwiatow .Jezeli jest gleba bardzo wilgotna ze wzgledu na pogode to mozna ograniczyc podlewanie .Musisz
Andrzej 2013-06-28 11:18:08
Artykuł: Choroby pomidorów
Witam! Mam także problem ale widzę, że nikt nie odpisuje jak się go pozbyć. Na górnych partiach pomidorów (ostatnie gałązki) młode listki nagle zaczęły się skręcać a dziś po kilku dniach pojawiły się ich brązowe końcówki. Nie wiem co to może być.
marta 2013-05-31 21:20:58
Artykuł: Uprawa Pomidora
Witam! Pierwsze moje pomidory wychodowane na porapecie posadziłem 15 kwietnia do szklarenki.Były i tak juz za bardzo wybyjałe ze wzgledu na brak słońca .Udało mi sie wychodowac 18 sztuk .6 malinowych 4 luna reszta to słonka .Po niedzieli jade dokupic
Andrzej 2013-04-21 09:57:16
Artykuł: Uprawa Pomidora
Ja też od ok.6 lat uprawiam pomidorki Słonka pod folią ok. 70 szt. i w polu. Są w uprawie b. wdzięczne i przy średnim zainteresowaniu b. dobrze plonują.W ub.roku po raz pierwszy wsadziłam też Rambozo. Jestem nim zachwycona bo nie chorują w ogóle, owoce
Asia P. 2013-04-05 14:23:10
Informacje dodatkowe
Regulamin

Zabiegi pielęgnacyjne buraka

Niezależnie od terminu wysiewu pielęgnowanie buraka ćwikłowego polega na usuwaniu zaskorupienia gleby, zwalczaniu chwastów, w miarę potrzeby nawadnianiu oraz przerzedzaniu roślin.
Jeśli wschody są zbyt gęste, może zaistnieć potrzeba wykonania przerywki. Zabieg ten wykonuje się w fazie 2- 4 liści. Aby otrzymać buraki średniej wielkości (o średnicy 6,0- 8,0 cm), przeznaczone na bieżące zaopatrzenie i do przechowania, należy pozostawiać rośliny w rzędzie co 3-5 cm, tj. 20- 30 sztuk na 1 mb rzędu. Buraków przeznaczonych na zbiór pęczkowy czy do konserwowania w całości, na ogół się nie przerywa.
Buraki, szczególnie we wczesnej fazie rozwoju, są wrażliwe na zachwaszczenie. Pierwsze odchwaszczenie przeprowadza się wkrótce po wschodach, a dalsze w miarę potrzeby w trakcie wegetacji.

      Dzięki głębokiemu systemowi korzeniowemu burak nie jest specjalnie wrażliwy na brak wody, mimo to w razie długotrwałej suszy, wskazane jest 2- 3 krotne deszczowanie, każdorazowo dawką 20- 25 mm opadu.
Przy niedoborze wilgoci w glebie w okresie wschodów jednorazowa dawka wody nie powinna przekraczać 10- 15 mm, aby nie spowodować zasklepienia gleby. Poza tym, do nawadniania w tym okresie najbardziej odpowiednia jest deszczownia z belką, na której rozmieszczone są zraszacze.
Do nawadniania w późniejszym okresie można używać również deszczowni wyposażonych w armatkę wodną lub innych. Oprócz zwyżki i poprawy jakości plonu korzyścią stosowania nawadniania jest przeciwdziałanie rozwojowi parcha zwykłego buraka.
Nawadnianie należy rozpocząć, gdy wilgotność gleby wynosi 60-65% polowej pojemności wodnej, lub gdy siła ssąca gleby jest równa 0,05 - 0,06 Mpa.
Żródło: Ekologiczne metody uprawy Buraka Ćwikłowego Materiały dla rolników Praca zbiorowa pod redakcją dr J. Babika
Komentarze (0)
Brak komentarzy do tego artykułu

Dodaj nowy wątek

Temat:
Treść:
Autor: Napisz wynik działania: 6minusplus 5 =
Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteś robotem :)
Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!

Reklama
Agrowłókniny rabatka.pl
Siatki przeciw ptakom rabatka.pl

Ogrodzenia elektryczne Chapron