Uprawy ekologiczne Uprawy ekologiczne
Vademecum Nowoczesnego Rolnika

Szukaj informacji o uprawach:
Login:
Hasło:
Jeśli nie posiadasz konta
Zarejestruj się
Artykuły na temat:
Uprawa Ziemniaka
Uprawa Kapusty
Uprawa Marchwi
Uprawa Cebuli
Uprawa Papryki (w gruncie i pod osłonami)
Uprawa Pomidora
Uprawa Ogórka
Uprawa Buraka ćwikłowego
Uprawa Buraka cukrowego
Uprawa Kukurydzy
Uprawa Żyta
Uprawa Pszenicy
Uprawa Owsa
Uprawa Jęczmienia jarego
Rośliny oleiste
Uprawa Roślin Jagodowych
Rośliny włókniste
Uprawa Gryki
Uprawa Gorczycy
Siatki na ptaki - ochrona ogrodów i sadów
Środki ochrony roślin
Ekologiczne uprawy roślin sadowniczych
Uprawa drzew pestkowych
Lokalizacja uprawy drzew pestkowych
Dobór gleby dla drzew pestkowych
Przygotowanie stanowiska dla drzew pestkowych
Wymagania pokarmowe drzew pestkowych
Odmiany drzew pestkowych
Podkładki dla drzew pestkowych
Sadzenie drzew pestkowych
Formowanie koron drzew pestkowych
Nawadnianie uprawy drzew pestkowych
Ochrona przed przymrozkami drzew pestkowych
Szkodniki upraw drzew pestkowych
Ochrona uprawy drzew pestkowych
Choroby drzew pestkowych
Chwasty w uprawie drzew pestkowych
Zbiór owoców pestkowych
Przygotowanie owoców pestkowych do obrotu
Sprzedaż owoców pestkowych
Uprawa drzew ziarnkowych
Uprawa orzechów
Jak założyć gospodarstwo ekologiczne
Zasady Produkcji Ekologicznej
Zabazpieczenia przed kretami
Nawadnianie i melioracja
Szkody łowieckie w uprawach
Ostatnio dodane komentarze:
Artykuł: Uprawa Pomidora
Dzieki za informacje o zasilaniu pomidorków, ale po tych deszczach mam problem moje 4 pomidory zaczely wiednac. Czy mogę cos zrobić zal mi patrzeć na nie. Czy to choroba czy spowodowane deszczem. W namiocie oliowym jest bardzo mokro jakby wody gruntowe
tola 2013-06-30 08:01:36
Artykuł: Uprawa Pomidora
Witam .KAZ Pomidor to sama woda i pomidor jej potrzebuje .Podlewam ok 3 litrow na 1 pomidor prawie dziennie .Brak wody moze spowodowac opadanie kwiatow .Jezeli jest gleba bardzo wilgotna ze wzgledu na pogode to mozna ograniczyc podlewanie .Musisz
Andrzej 2013-06-28 11:18:08
Artykuł: Choroby pomidorów
Witam! Mam także problem ale widzę, że nikt nie odpisuje jak się go pozbyć. Na górnych partiach pomidorów (ostatnie gałązki) młode listki nagle zaczęły się skręcać a dziś po kilku dniach pojawiły się ich brązowe końcówki. Nie wiem co to może być.
marta 2013-05-31 21:20:58
Artykuł: Uprawa Pomidora
Witam! Pierwsze moje pomidory wychodowane na porapecie posadziłem 15 kwietnia do szklarenki.Były i tak juz za bardzo wybyjałe ze wzgledu na brak słońca .Udało mi sie wychodowac 18 sztuk .6 malinowych 4 luna reszta to słonka .Po niedzieli jade dokupic
Andrzej 2013-04-21 09:57:16
Artykuł: Uprawa Pomidora
Ja też od ok.6 lat uprawiam pomidorki Słonka pod folią ok. 70 szt. i w polu. Są w uprawie b. wdzięczne i przy średnim zainteresowaniu b. dobrze plonują.W ub.roku po raz pierwszy wsadziłam też Rambozo. Jestem nim zachwycona bo nie chorują w ogóle, owoce
Asia P. 2013-04-05 14:23:10
Informacje dodatkowe
Regulamin

Przygotowanie owoców pestkowych do obrotu

Udane i piękne zbiory wiśni.
Udane i piękne zbiory wiśni.


     Stale postępująca koncentracja w handlu i rozwój sprzedaży samoobsługowej w sklepach wymaga dużych i jednolitych partii owoców przygotowanych do obrotu handlowego. Ich przygotowanie polega na sortowaniu, kalibrowaniu i pakowaniu w odpowiednie pojemniki. Ułatwia to obrót handlowy i podnosi jakość oferowanych partii owoców. Wszystkie operacje manipulacyjne z owocami z upraw ekologicznych należy przeprowadzać w sposób zapewniający zachowanie ich wysokich parametrów jakościowych. Należy mieć przy tym na uwadze to, że są to z reguły owoce droższe od wyprodukowanych metodami tradycyjnymi, a ponadto mogą być podatniejsze na patogeny (np. ze względu na brak przedzbiorczego traktowania fungicydami, jakie dopuszczone są w produkcji tradycyjnej). W związku z tym zaleca się szczególnie staranne mycie urządzeń na pakowniach, a nawet ich sterylizację, z zastrzeżeniem, że pozostałości środków użytych do mycia, i dezynfekcji nie mogą przedostać się do produktu. Zaleca się więc, aby linie do pakowania (przerobu) po zakończeniu czynności mycia były opłukane gorącą wodą.

     Operacje sortowania i pakowania po zbiorze owoców z produkcji ekologicznej muszą być prowadzone na wydzielonych liniach. W normie Międzynarodowej Federacji Rolnictwa Ekologicznego (IFOAM) 1 jest zapis, że owoce z produkcji ekologicznej w obrocie i przetwórstwie muszą być oddzielone od owoców z produkcji konwencjonalnej zarówno, pod względem czasu jak i miejsca i zawsze odpowiednio oznakowane. Owoce produkowane metodami ekologicznymi mogą być przechowywane w warunkach kontrolowanych atmosfer, (możliwość użycia azotu, tlenu i dwutlenku węgla).

      Owoce wielu gatunków z produkcji ekologicznej są przedmiotem handlu globalnego, transportuje się je nawet z jednego kontynentu na drugi. Istnieje wymóg, aby obrót owoców z produkcji ekologicznej odbywał się w zamkniętych opakowaniach lub kontenerach chroniących przed zanieczyszczeniem (skażeniem), zaopatrzonych w etykiety zawierające: nazwisko lub nazwę oraz adres lub siedzibę producenta, a także nazwę upoważnionej jednostki certyfikującej, jej numer identyfikacyjny i numer certyfikatu zgodności, uniemożliwiające przypadkową podmianę towaru. Specyfika handlu owocami z produkcji ekologicznej wymaga bardzo czytelnego etykietowania opakowań, co umożliwia późniejszą identyfikację wszystkich pośrednich ogniw w łańcuchu dystrybucji owoców od producenta do półki sklepowej. Jeśli pakowanie i sortowanie owoców z produkcji ekologicznej i tradycyjnej prowadzi się na tych samych liniach należy wówczas stworzyć zabezpieczenia uniemożliwiające pomyłki wynikające z zamieszania owoców. Sprzyja temu wydzielenie opakowań przeznaczonych tylko do produkcji ekologicznej, lub specjalne znakowanie opakowań i wydzielenie miejsca składowania owoców.

     Jakość owoców wyprodukowanych metodą ekologiczną podlega kontroli zgodnie z Rozporządzeniem Komisji UE 1148/2001 (Council Regulation 1148/2001) w sprawie kontroli zgodności z normami handlowymi obowiązującymi dla świeżych owoców i warzyw. Wraz z wejściem Polski do UE od 1 maja 2004 roku obowiązyuje w Polsce nowa ustawa o rolnictwie ekologicznym, mająca charakter kompetencyjny, a więc wskazująca jedynie instytucje właściwe do wypełniania poszczególnych zapisów rozporządzeń.
Żródło:
Komentarze (0)
Brak komentarzy do tego artykułu

Dodaj nowy wątek

Temat:
Treść:
Autor: Napisz wynik działania: 4minusplus 8 =
Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteś robotem :)
Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!

Reklama
Agrowłókniny rabatka.pl
Siatki przeciw ptakom rabatka.pl

Ogrodzenia elektryczne Chapron