Uprawy ekologiczne Uprawy ekologiczne
Vademecum Nowoczesnego Rolnika

Szukaj informacji o uprawach:
Login:
Hasło:
Jeśli nie posiadasz konta
Zarejestruj się
Artykuły na temat:
Uprawa Ziemniaka
Uprawa Kapusty
Wymagania klimatyczne i glebowe kapusty
Wymagania pokarmowe i potrzeby nawozowe w uprawach kapusty
Odmiany kapusty i ich przydatność do różnych terminów uprawy
Płodozmian i stanowisko w zmianowaniu
Rozsada Kapusty
Przygotowanie gleby pod kapsutę
Nawożenie kapusty
Terminy uprawy kapusty
Pielęnacja kapusty
Zbiór kapusty i przechowywanie
Przygotowanie kapusty na sprzedaż
Ochrona kapusty przed chwastami
Choroby kapusty
Szkodniki kapusty
Uprawa Marchwi
Uprawa Cebuli
Uprawa Papryki (w gruncie i pod osłonami)
Uprawa Pomidora
Uprawa Ogórka
Uprawa Buraka ćwikłowego
Uprawa Buraka cukrowego
Uprawa Kukurydzy
Uprawa Żyta
Uprawa Pszenicy
Uprawa Owsa
Uprawa Jęczmienia jarego
Rośliny oleiste
Uprawa Roślin Jagodowych
Rośliny włókniste
Uprawa Gryki
Uprawa Gorczycy
Siatki na ptaki - ochrona ogrodów i sadów
Środki ochrony roślin
Ekologiczne uprawy roślin sadowniczych
Jak założyć gospodarstwo ekologiczne
Zasady Produkcji Ekologicznej
Zabazpieczenia przed kretami
Nawadnianie i melioracja
Szkody łowieckie w uprawach
Ostatnio dodane komentarze:
Artykuł: Uprawa Pomidora
Dzieki za informacje o zasilaniu pomidorków, ale po tych deszczach mam problem moje 4 pomidory zaczely wiednac. Czy mogę cos zrobić zal mi patrzeć na nie. Czy to choroba czy spowodowane deszczem. W namiocie oliowym jest bardzo mokro jakby wody gruntowe
tola 2013-06-30 08:01:36
Artykuł: Uprawa Pomidora
Witam .KAZ Pomidor to sama woda i pomidor jej potrzebuje .Podlewam ok 3 litrow na 1 pomidor prawie dziennie .Brak wody moze spowodowac opadanie kwiatow .Jezeli jest gleba bardzo wilgotna ze wzgledu na pogode to mozna ograniczyc podlewanie .Musisz
Andrzej 2013-06-28 11:18:08
Artykuł: Choroby pomidorów
Witam! Mam także problem ale widzę, że nikt nie odpisuje jak się go pozbyć. Na górnych partiach pomidorów (ostatnie gałązki) młode listki nagle zaczęły się skręcać a dziś po kilku dniach pojawiły się ich brązowe końcówki. Nie wiem co to może być.
marta 2013-05-31 21:20:58
Artykuł: Uprawa Pomidora
Witam! Pierwsze moje pomidory wychodowane na porapecie posadziłem 15 kwietnia do szklarenki.Były i tak juz za bardzo wybyjałe ze wzgledu na brak słońca .Udało mi sie wychodowac 18 sztuk .6 malinowych 4 luna reszta to słonka .Po niedzieli jade dokupic
Andrzej 2013-04-21 09:57:16
Artykuł: Uprawa Pomidora
Ja też od ok.6 lat uprawiam pomidorki Słonka pod folią ok. 70 szt. i w polu. Są w uprawie b. wdzięczne i przy średnim zainteresowaniu b. dobrze plonują.W ub.roku po raz pierwszy wsadziłam też Rambozo. Jestem nim zachwycona bo nie chorują w ogóle, owoce
Asia P. 2013-04-05 14:23:10
Informacje dodatkowe
Regulamin

Przygotowanie kapusty na sprzedaż

      Wyróżnia się dwie klasy jakościowe kapusty zgodnie z Polską Normą PN-72/ R-75362, Warzywa świeże. Kapusta. Kapusta w klasie I powinna być dobrej jakości i posiadać cechy charakterystyczne dla danej odmiany. Główki kapusty powinny być zwarte, zewnętrzne liści ściśle przylegające do główki. Dopuszcza się niewielkie pęknięcia zewnętrznych liści, niewielkie odgniecenia i przycięcia liści zewnętrznych, pod warunkiem, że nie wpływa to na dobrą jakość kapusty. Do klasy II zalicza się kapustę, która nie odpowiada wymaganiom klasy I, ale spełnia określone wymagania minimalne. Kapusta w tej klasie może mieć pęknięcia na zewnętrznych liściach, więcej usuniętych liści zewnętrznych, większe odgniecenia i mniej zwarte główki.

      Sortowanie według wielkości jest obowiązkowe dla kapusty pakowanej w opakowania jednostkowe. W takim przypadku, w tym samym opakowaniu, masa najcięższej główki nie może być większa niż dwukrotna masa główki najlżejszej. Jeśli masa najcięższej wynosi 2 kg, to różnica pomiędzy najcięższą i najlżejszą główką może wynosić do 1 kg. W klasie I dopuszcza się 10% liczbowo lub wagowo kapusty nie spełniającej wymagań klasy I, lecz zgodnej z wymaganiami klasy II. W Klasie II dopuszcza się 10% liczbowo lub wagowo kapusty nie spełniającej ani wymagań klasy II ani wymagań minimalnych. Nie dopuszcza się jednak kapusty z objawami gnicia lub innymi zmianami, które czynią ją niezdatną do spożycia. Przed skierowaniem do handlu, szczególnie po krótszym lub dłuższym okresie przechowywania, konieczne jest przesortowanie kapusty i odrzucenie zżółkniętych lub chorych liści zewnętrznych, przycięcie głąba oraz odrzucenie główek spękanych lub zgniłych.
Piękny okaz kapusty w I klasie.
Piękny okaz kapusty w I klasie.


      W każdym opakowaniu lub partii towaru luzem kapusta głowiasta powinna być jednolita pod względem pochodzenia, odmiany i jakości. Kapusta w klasie I powinna być również jednolita pod względem kształtu i barwy. Widoczna w opakowaniu część kapusty lub większa część partii musi być reprezentatywna w stosunku do całej jego zawartości. Dla kapusty pakowanej w opakowania jednostkowe na każdym opakowaniu należy umieścić informacje na tej samej stronie, naniesione w sposób trwały, czytelny i widoczny na zewnątrz. Gdy kapusta jest transportowana luzem, powyższe informacje powinny być podane w dokumentach towarzyszących lub umieszczone w widocznym miejscu na zewnątrz środka transportu. Oznakowanie kapusty pochodzącej z produkcji ekologicznej, polega na zamieszczeniu bezpośrednio na opakowaniu lub na etykiecie trwale przymocowanej do opakowania napisu "produkt rolnictwa ekologicznego" oraz nazwy producenta, numeru certyfikatu, nazwy upoważnionej jednostki certyfikującej i jej numeru identyfikacyjnego.

      Dla zachowania jakości w czasie transportu kapusta powinna być pakowana w opakowania dopuszczone do obrotu. Najczęściej jest transportowana luzem, w workach lub w paletach skrzyniowych o różnej pojemności. Kapusta może być transportowana przez okres 2 do 3 dni w temperaturze 0° do 15°C lub 8 do 10 dni w temperaturze 0° do 1°C. Ze względu na dużą wrażliwość kapusty na etylen nie powinna być transportowana razem z owocami lub warzywami wydzielającymi ten gaz.
Żródło: Ekologiczne metody uprawy Kapusty Materiały dla rolników Praca zbiorowa pod redakcją dr J. Babika Radom 2004
Komentarze (0)
Brak komentarzy do tego artykułu

Dodaj nowy wątek

Temat:
Treść:
Autor: Napisz wynik działania: 6minusplus 6 =
Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteś robotem :)
Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!

Reklama
Agrowłókniny rabatka.pl
Siatki przeciw ptakom rabatka.pl

Ogrodzenia elektryczne Chapron